Vienotais pieraksts: +371 67000610

Pieejamie izmeklējumi stacionāra, dienas stacionāra un ambulatoriem pacientiem.

Rentgena caurskates:

 • Barības vada caurskate;
 • Kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas caurskate;
 • Resnās zarnas izmeklēšana – irrigoskopija;
 • Fistulogrāfija;
 • Endoskopiskā retrogrādā holangiopankreatogrāfija;
 • Histerosalpingogrāfija.

Ultrasonogrāfija:

 • Vēdera dobuma ultrasonogrāfija;
 • Vairogdziedzera un epitēlijķermenīšu ultrasonogrāfija;
 • Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija;
 • Mīksto audu ultrasonogrāfija;
 • Pleiras telpas ultrasonogrāfija;
 • Ginekoloģiskā un akušieriskā ultrasonogrāfija;
 • Transrektālā prostatas ultrasonogrāfija;
 • Sēklinieku ultrasonogrāfija;
 • Anālā trīsdimensiju ultrasonogrāfija;
 • Asinsvadu ultrasonogrāfija  vēdera aorta, kāju vēnu duplekss, ultrasonogrāfija.

Invazīvie ultrasonogrāfijas izmeklējumi:

Vairogdziedzera, virspusēji lokalizēto struktūru, prostatas dziedzera un vēdera dobuma orgānu punkcijas ar sekojošu citoloģisku un histoloģisku iegūtā materiāla morfoloģisku izmeklēšanu.

Datortomogrāfija:

 • Galvas datortomogrāfija;
 • Mugurkaula skriemeļu datortomogrāfija;
 • Kaulu locītavas sistēmas datortomogrāfija;
 • Kakla mīksto audu datortomogrāfija;
 • Plaušu un videnes datortomogrāfija;
 • Balsenes datortomogrāfija;
 • Vēdera dobuma un mazā iegurņa datortomogrāfija;
 • Datortomogrāfijas angiogrāfija – krūšu un vēdera aortai, iegurņa un kāju artērijām, plaušu artērijām, kakla un galvas artērijām, nieru artērijām.

Magnētiskā rezonanse:

 • Galvas un muguras smadzenēm, t.sk. funkcionālie izmeklējumi – spektroskopija, traktogrāfija, likvora dinamika u.c.;
 • Mugurkaula magnētiskā rezonanse;
 • Vēdera dobuma magnētiskā rezonanse;
 • Žults ceļu magnētiskā rezonanse – holangiopankreatogrāfija
 • Mazā iegurņa magnētiskā rezonanse – ginekoloģiskā un prostatas;
 • Locītavu un mīksto audu magnētiskā rezonanse;
 • Magnētiskās rezonanses angiogrāfija – galvas artērijas, galvas venozā angiogrāfija, vēdera aorta, nieru artērijas.

Osteodensitometrija (DXA)

Uz rentgenogrāfijas, rentgenoskopijas, datortomogrāfijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumiem nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista.

Uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem nepieciešams nosūtījums no speciālista.

Pieteikšanās pa tālruni 67000610 vai aizpildot e-pieraksta formu

Speciālisti:

Nodaļas vadītāja: Evita Pluģe

Vecākais radiologa asistents: Laila Grīntāla

Radiologi diagnosti:

Prof. Gaida Krūmiņa – medicīnas zinātņu doktors, virsārsts neiroradioloģijā, specializējusies neiroradioloģijā, stažējusies Vācijā (neiroradioloģijas magnētiskā rezonanse, t.sk.angiogrāfija un funkcionālie izmeklējumi – spektroskopija, traktogrāfija, likvora dinamika u.c).

Asoc. prof. Ardis Platkājis  –  medicīnas zinātņu doktors, specializējies neiroradioloģijā, torakālā, kardiovaskulārā un muskuloskeletālā radioloģijā, stažējies ASV (neiroradioloģijas (t.sk angiogrāfijas) un muskuloskeletālā magnētiskā rezonanse).

Anvita Biezā – medicīnas zinātņu doktorsspecializējusies neiroradioloģijā un muskuloskeletālā radioloģijā, (neiroradioloģijas (t.sk angiogrāfija un funkcionālie izmeklējumi) un muskuloskeletālā magnētiskā rezonanse, brahiocefālo asinsvadu angiogrāfija datortomogrāfija, vēdera dobuma, vairogdziedzera un muskuloskeletālā ultrasonogrāfija, rentgenogrāfija).

Inese Bērtule, specializējusies muskuloskeletālā radioloģijā (rentgenogrāfija).

Ieva Brīvniece, specializējusies onkohematoloģijā (neiroradioloģijas, krūšu kurvja un vēdera dobuma un iegurņa datortomogrāfija,

Romāns Bukbārdis, virsārsts onkohematoloģijā, specializējies onkoradioloģijā, onkohematoloģijā, neiroradioloģijā (neiroradioloģijas, kakla mīksto audu magnētiskā rezonanse, vēdera dobuma un iegurņa, krūšu kurvja, kakla mīksto audu, datortomogrāfija).

Aija Jaudzema, specializējusies muskuloskeletālā radioloģijā (muskuloskeletālā rentgenogrāfija datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Evija Elsberga, specializējusies onkoradioloģijā, abdominālā radioloģijā (vēdera dobuma un iegurņa, krūšu kurvja datortomogrāfija).

Ilze Eņģele, specializējusies muskuloskeletālā radioloģijā (rentgenogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, muskuloskeletālā ultrasonogrāfija).

Anita Jansone-Laizāne, specializējusies onkohematoloģijā, neiroradioloģijā (neiroradioloģijas, krūšu kurvja un vēdera dobuma un iegurņa, muskuloskeletālā datortomogrāfija).

Līga Jaunozoliņa, specializējusies neiroradioloģijā (datortomogrāfija).

Aina Kratovska, specializējusies vēnu duplekss doplerogrāfijā un abdominālā, brahiocefālā un perifērā datortomogrāfijā datortomogrāfijas angiogrāfijā.

Aigars Ķiecis, specializējies neiroradioloģijā (rentgenogrāfija, neiroradioloģijas (t.sk galvas angiogrāfijas) magnētiskā rezonanse, neiroradioloģijas datortomogrāfija).

Reinis Laguns, specializējies abdominālā radioloģijā (rentgenogrāfija un rentgenoskopija, vēdera dobuma un iegurņa, krūšu kurvja datortomogrāfija, vēdera dobuma un iegurņa magnētiskā rezonanse).

Iveta Miķelsone, specializējusies vēdera dobuma orgānu, virspusējo audu un vairogdziedzera ultrasonogrāfijā.

Elīna Neilande, specializējusies muskuloskeletālā radioloģijā (rentgenogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, vēdera dobuma, virspusējo audu, vairogdziedzera un muskuloskeletālā ultrasonogrāfija).

Ineta Nemiro, specializējusies onkoradioloģijā, abdominālā un kakla mīksto audu radioloģijā ( vēdera dobuma un iegurņa, kakla mīksto audu datortomogrāfija).

Andris Norko, specializējies abdominālā radioloģijā (rentgenogrāfija, vēdera dobuma un iegurņa, vēdera dobuma un iegurņa magnētiskā rezonanse, vēdera dobuma, virspusējo audu un vairogdziedzera ultrasonogrāfija, transrektālā prostatas ultrasonogrāfija (TRUSP).

Juris Novožilovs, specializējies neiroradioloģijā (rentgenogrāfija, neiroradioloģijas un kakla mīksto audu magnētiskā rezonanse, neiroradioloģijas un kakla mīksto audu, muskuloskeletālā datortomogrāfija).

Tatjana Ozola, specializējusies torakālā radioloģijā (rentgenogrāfija, vēdera dobuma un iegurņa, krūšu kurvja datortomogrāfija, vēdera dobuma, virspusējo audu un vairogdziedzera ultrasonogrāfija).

Jānis Saulīte, specializējies krūts dziedzeru patoloģijā un torakālā radioloģijā (krūšu kurvja orgānu datortomogrāfija)

Arta Strazdiņa, medicīnas zinātņu doktors, virsārsts onkoradioloģijā, specializējusies abdominālā radioloģijā, stažējusies ASV (vēdera dobuma un iegurņa datortomogrāfija,).

Ingrīda Šlosberga, virsārsts mammoloģijā, specializējusies krūts dziedzeru patoloģijas diagnostikā un torakālā radioloģijā (krūšu kurvja orgānu datortomogrāfija).

Aleksandra Vaļdena, specializējusies neiroradioloģijā (rentgenogrāfija, datortomogrāfija, vēdera dobuma, virspusējo audu un vairogdziedzera ultrasonogrāfija).

Ligita Zvīgule, specializējusies onkoradioloģijā un abdominālā radioloģijā (vēdera dobuma un iegurņa datortomogrāfija).

Ginekologi:

Agrita Mickeviča, specializējusies ginekoloģiskā un akušieriskā ultrasonogrāfijā.

Ķirurgi:

Kaspars Snippe, specializējies vēdera dobuma un vairogdziedzera ultrasonogrāfijā, anorektālā 3D ultrasonogrāfija.

Vladimirs Fokins, specializējies vēdera dobuma un vairogdziedzera ultrasonogrāfijā, invazīvā ultrasonogrāfija (vairogdziedzera punkcijas).

Osteodensitometrijas speciālisti:

Sandra Jaundžeikare – ārsts internists, specializējusies osteodensitometrijā.

Ingrīda Kaže – ārsts internists, specializējusies osteodensitometrijā.

Signe Zelča – ārsts internists, specializējusies osteodensitometrijā.

Ārsti – stažieri:

Sniedze Laivacuma  ārsts infektologs, specializējusies vēdera dobuma un vairogdziedzera ultrasonogrāfija.

Nodaļas speciālisti piedalās Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes studentu un rezidentu radioloģijā apmācībā. Latvijas Universitātes radiologa asistentu un radiogrāferu apmācībā. Visi darbinieki apmeklē profesionālās asociācijas sēdes un starptautiskus kongresus un seminārus, aktīvi piedalās Latvijas Radiologu asociācijas un subspecialitāšu asociāciju darbā.