Vienotais pieraksts: +371 67000610

Izglāb dzīvību – ziedo asinis

Aktuālai asins krājums vienmēr skatāms šeit

Milzīgs paldies visiem cilvēkiem, kuri ziedo asinis! Pateicoties katram no jums slimnīca var sniegt palīdzību un izglābt daudzus pacientus.


Kur var nodot asinis?

Mūsu slimnīcā ir Donoru pieņemšanas vieta “Gaiļezers”, kas atrodas stacionāra galvenās ieejas foajē 0. stāvā (AB1 ieeja), adrese Hipokrāta iela 2, Rīga,  LV-1038,  Google Maps norādes

Donoru pieņemšana:
P. slēgts
O. 8:00 -16:00
T. 8:00—16:00
C. slēgts
Pk. 8:00—14:00

Tālr.: 67 042 680


Kas var nodot asinis?

Kur  vēl var nodot asinis?


Asins komponentu pārliešana ārstēšanas procesā var būt nepieciešama, lai novērstu asins vai kādas asins daļas deficītu, kas var rasties traumas, slimības vai operācijas gadījumā. Asins pārliešana vajadzīga arī ārstējot onkoloģisku slimību, leikēmiju vai citu asins slimību. Ar asins komponentiem iespējams aizstāt tās asins daļas, ko organisms zaudējis vai nespēj pilnībā producēt:

  • Eritrocītu masu pielieto akūta asins zuduma vai cita veida mazasinības ārstēšanā. Eritrocīti veic skābekļa piegādi audiem vai orgāniem.
  • Trombocītu masu pielieto, ārstējot asiņošanu, kas saistīta ar trombocītu funkcijas traucējumiem. Trombocīti veicina asins recēšanu.
  • Plazma (asins šķidrā daļa) un krioprecipitāts (sagatavots no plazmas) aizvieto būtiskus proteīnus, kas nepieciešami asins recēšanas ārstēšanai.
  • Aknu, nieru un citu specifisku slimību ārstēšanai izmanto plazmas preparātus – albumīnu un imūnglobulīnu.