Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļas vēsture sākās 1985.gadā, kad slimnīcā „Gaiļezers” tika izveidota vienīgā specializētā Mikroķirurģijas nodaļa Latvijā. Tajā apmācību un praktisko darba pieredzi ieguvuši lielākā daļa Latvijas plastikas ķirurgu.

Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļa specializējusies:

  • plaukstas ķirurģijā, veicot gan akūtas, gan plānveida rokas operācijas. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir vienīgā vieta Latvijā, kur cilvēkiem piešuj traumatiski zaudētas ķermeņa daļas. Pacienti ar rokas traumām var vērsties pēc palīdzības 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, kur ir pieejama kvalificētu rokas ķirurgu un mikroķirurgu palīdzība. Nodaļas speciālisti sniedz plašu plānveida medicīnisko pakalpojumu klāstu pacientiem ar rokas slimībām.
  • rekonstruktīvā mikroķirurģijā. Rekonstruktīvās operācijas tiek veiktas cilvēkiem, kuru ķermeni sakropļojuši iedzimti defekti, audzēji, traumas vai ievainojumi. Ar rekonstruktīvās ķirurģijas palīdzību ārsti cenšas atjaunot cilvēka iepriekšējo izskatu vai funkciju. Galvenais rekonstruktīvās mikroķirurģijas instruments ir mikroskops, jo lielākā daļa operāciju, arī tās kur netiek šūtas mikroskopiskas struktūras (piemēram, asinsvadi) tiek izdarītas zem optiskā palielinājuma.

Pašlaik Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļa ir arī akadēmiskā bāze medicīnas studentiem un rezidentiem, kam nepieciešama apmācība plastiskās un rokas ķirurģijas programmās. Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļā apmācību plastiskās un rokas ķirurģijas programmās bieži izvēlas apgūt arī ārsti no ārzemju klīnikām.


Speciālisti:

Haralds Adovičs, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Anda Gaile, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

Gundars Krauklis, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Jānis Krustiņš, sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Uldis Krustiņš, traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Pēteris Laucis, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Dzintars Ozols, sertificēts bērnu ķirurgs, plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Kalvis Pastars, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Marta Rudakovska, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

Aivars Tihonovs, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

Nonna Tomiševa, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

Arguts Keirāns, sertificēts plastiskais ķirurgs

Kārlis Vērdiņš, sertificēts plastiskais ķirurgs

Māris Krūmiņš, plastiskās ķirurģijas rezidents

Ervīns Lavrinovičs, plastiskās ķirurģijas rezidents

Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārstu komanda savas profesionālās zināšanas apguvusi un papildina, periodiski strādājot pilnas klīniskas atbildības darbu ASV, Singapūras, Norvēģijas, Vācijas un Austrijas klīnikās. Tur iegūtā pieredze, kontakti ar ārzemju kolēģiem, kā arī patiesā interese par savu darbu ļauj sekot līdzi jaunumiem nozarē un progresīvākās metodes ieviest arī Latvijā.