Vienotais pieraksts: +371 67000610

Neatliekamās radioloģijas nodaļa

Neatliekamās radioloģijas nodaļa strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā. Tiek veikti visu veidu rentgenogrāfijas un datortomogrāfijas izmeklējumi ar jaunākās paaudzes iekārtām, kas ļauj diagnosticēt vissmalkāko patoloģiju pie traumām un asinsvadu (insulta u.c.) slimībām, nodrošinot, ka pacienti saņem samazinātu starojuma devu. Ar jaunāko datortomogrāfijas iekārtu tiek veikti arī sirds asinsvadu izmeklējumi koronarogrāfijas dienas stacionāra pacientiem.

Jaunākās tehnoloģijas ultrasonogrāfijas iekārta dod iespēju veikt visu veidu izmeklējumus ar augstu izšķirtspēju un attēlu uzglabāšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas centrālajā attēlu arhivācijas sistēmā.

Neatliekamās radioloģijas nodaļa pieņem pacientus ar nosūtījumu no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas speciālistiem. Pacientu iemaksa par izmeklējumiem jāveic saskaņā ar cenrādi. Ar nosūtījumu no ģimenes ārsta izmeklējumi pieejami kā maksas pakalpojums.

Datortomogrāfijas koronarogrāfiju veic tikai dienas stacionāra pacientiem ar nosūtījumu no kardiologa; pieteikšanās pie kardiologa pa tālruni 67000610. 

Pieejamie diagnostiskās radioloģijas izmeklējumi:

Ultrasonogrāfija

 • Vēdera dobuma ultrasonogrāfija;
 • Vairogdziedzera un kakla mīksto audu ultrasonogrāfija;
 • Mīksto audu ultrasonogrāfija;
 • Pleiras telpas ultrasonogrāfija;
 • Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija.

Datortomogrāfija

 • Galvas datortomogrāfija (t.sk. perfūzija, angiogrāfija);
 • Mugurkaula skriemeļu datortomogrāfija;
 • Kaulu locītavas sistēmas datortomogrāfija;
 • Plaušu un videnes datortomogrāfija;
 • Vēdera dobuma un mazā iegurņa datortomogrāfija;
 • Datortomogrāfijas koronarogrāfija (dienas stacionāra pacientiem).

Speciālisti:


Nodaļas vadītāja: Aija Jaudzema

Vecākais radiologa asistents: Elita Leščinska

Radiologi diagnosti:

Evija Elsberga, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija) un sirds asinsvadu radioloģijā.

Līga Jaunozoliņa, specializējusies neatliekamā radioloģijā  (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Aina Kratovska, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija) un asinsvadu radioloģijā.

Reinis Laguns, specializējies neatliekamā radioloģijā un abdominālā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Anna Mazaļevska, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Elīna Neilande, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija) un muskuloskeletālā radioloģijā.

Māris Pinnis, specializējies neatliekamā radioloģijā, neiroradioloģijā, muskuloskeletālā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Evita Pluģe, specializējusies neatliekamā radioloģijā un muskuloskeletālā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Jeļena Podļesnaja, specializējusies neatliekamā radioloģijā, bērnu radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Irina Rjabceva, specializējusies neatliekamā radioloģijā, (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija) un sirds asinsvadu radioloģijā,

Diāna Rudusāne, specializējusies neatliekamā radioloģijā, onkoradioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Stella Sirkina, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Artūrs Saidjaševs, specializējies neatliekamā radioloģijā, bērnu radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Jānis Tolpežņikovs, specializējies neatliekamā radioloģijā, stažējies Zviedrijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Linda Tūce, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Elīna Valtere, specializējusies neatliekamā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija) un torakālā radioloģijā.

Aleksandra Vaļdena, specializējusies neatliekamā radioloģijā un neiroradioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Aelita Žvīgure, specializējusies neatliekamā radioloģijā un torakālā radioloģijā (neatliekamā rentgenogrāfija, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija).

Nodaļas speciālisti piedalās Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes studentu un rezidentu radioloģijā apmācībā, kā arī Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes radiologa asistentu un radiogrāferu apmācībā. Visi darbinieki apmeklē profesionālās asociācijas sēdes, starptautiskus kongresus un seminārus. Aktīvi piedalās Eiropas Neatliekamās radioloģijas asociācijas pasākumos