Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļā, kurā ir 55 gultas, tiek veikts Latvijā lielākais operāciju skaits pacientiem ar aizkuņģa dziedzera, aknu, kuņģa un resnās zarnas audzējiem. Komplicētu patoloģiju gadījumos operācijas tiek veiktas arī kopā ar citu ķirurģijas nozaru speciālistiem (onkoginekologiem, urologiem, sejas-žokļa ķirurgiem, mikroķirurgiem). Gada laikā nodaļā tiek veiktas vairāk nekā 1700 operācijas.

Nodaļas ārsti veic operācijas pacientiem ar barības vada, kuņģa, resnās un taisnās zarnas, aizkuņģa dziedzera, aknu un mīksto audu audzējiem, kā arī zarnu rekonstruktīvas operācijas. Šī nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur veic barības vada, kuņģa un resnās zarnas operācijas ar paplašinātām limfadenektomijām (D2 un D3).

Pēdējo gadu laikā arvien biežāk tiek veiktas laparoskopiskās operācijas pacientiem ar resnās zarnas, taisnās zarnas audzējiem un aknu veidojumiem. Operācijās plaši izmanto mūsdienu šuvju aparātus un jaunās ķirurģiskās tehnoloģijas (harmonisko skalpeli, ultraskaņas aspirācijas skalpeli, bipolāro radiofrekvences ierīci Habib).  Lai slēgtu lielus ādas un mīksto audu defektus, sadarbībā ar mikroķirurgiem tiek veiktās plastiskās operācijas. Melanomas gadījumos ārsti izmanto sargmezgla noteikšanas metodi precīzai radikālas operācijas apjoma izvērtēšanai.

Nodaļas ārstiem ir cieša sadarbība ar citiem Latvijas Onkoloģijas centra speciālistiem – radiologiem-diagnostiem, ķīmijterapeitiem, radiologiem-terapeitiem; tas nodrošina visefektīvāko un pasaules vadlīnijām atbilstošu pacientu ārstēšanu.

Nodaļas kolektīvs

Speciālisti:

Nodaļas vadītajs Andrejs Pčolkins

Nodaļas ārsti:

Stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš, specializējas aknu, kuņģa, resnās un taisnās zarnas operāciju veikšanā, veic ar paplašinātām limfadenektomijām un laparoskopiskās operācijas

Medicīnas doktors Armands Sīviņš, veic visa veida operācijas; specializējas aknu, aizkuņģa dziedzera, barības vada, resnās zarnas, kuņģa operāciju veikšanā; veic operācijas ar paplašinātām limfadenektomijām (D2, D3, paraaortālās) un arī laparoskopiskās operācijas

Medicīnas doktors,  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Ķirurģijas katedras docents Sergejs Januškevičs, specializējas resnās un taisnās zarnas, barības vada, kuņģa, operācijās un limfadenektomiju veikšanā

Vladimirs Šalajevs, veic mīksto audu un kunģa-zarnu trakta operācijas

Roberts Škapars, veic kunģa-zarnu trakta, tai skaitā, laparaskopiskās, un mīksto audu operācijas

Ieva Vidmane-Ozola, veic splenektomijas, kunģa-zarnu trakta, tai skaitā, laparaskopiskās, un mīksto audu operācijas

Guntis Ancāns, veic kuņģa-zarnu trakta un mīksto audu operācijas;

• Sergejs Gerķis, ārsts ķirurgs.

Ilga Klestrupe, dežūrārste

Nodaļā tiek veikts arī pētnieciskais darbs; trīs nodaļas ārsti studē doktorantūrā, apkopojot un analizējot datus par kuņģa, resnās zarnas un aknu audzējiem, splenektomijām. Nodaļas ārsti savu pieredzi atspoguļo zinātniskās publikācijās un ziņojumos, papildina to, stažējoties ārzemju klīnikās.