Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļā pacientiem tiek nodrošinātas anesteziologa konsultācijas, dažāda veida anestēzijas, intensīvā terapija, pēc narkozes novērošana, kā arī sniegta neatliekamā palīdzība stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” struktūrvienībās.

Nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgu anestēzijas, pacientu novērošanas, mākslīgās plaušu elpināšanas un medikamentu ievades sistēmām. Nodaļas ārsti un medicīnas māsas ir augsti kvalificēti, veic zinātnisko darbu, regulāri papildina savas zināšanas Latvijas un starptautiskos kvalifikācijas celšanas kursos un kongresos.

Anestezioloģija
Vidēji gadā tiek veiktas 5500 anestēzijas – vispārējās anestēzijas jeb narkozes (endotraheālās, endobronhiālās ar dalīto plaušu ventilāciju, augstfrekvences ventilāciju, intravenozās, laringeālās maskas), reģionālās anestēzijas (spinālās, epidurālās, spināli/epidurālās, vadu anestēzijas), tiek pielietoti jaunākie anestēzijas līdzekļi.

Intensīvā terapija
Pēc liela apjoma operācijām pacienti tiek ievietoti intensīvās terapijas palātās, kur tiek nodrošināta nepieciešamā terapija – intravenozā un epidurālā atsāpināšana, parenterālā un enterālā barošana, ārstnieciskā plaušu mākslīgā elpināšana, antibakteriālā terapija u. c. Intensīvajā terapijā vidēji gadā tiek ārstēti 2500 pacienti.

Pēc anestēzijas aprūpes palāta

Pēc neliela apjoma operācijām pacienti tiek atmodināti pēc anestēzijas aprūpes palātā, kas atrodas intensīvās terapijas nodaļas telpās.

Šajā palātā anesteziologs un speciāli apmācīta anestēzijas māsa pacientus pēc anestēzijas vairākas stundas novēro un sniedz nepieciešamo atsāpināšanu un ārstēšanu. Pacients tiek pārvests turpmākai ārstēšanai ķirurģiskā nodaļā, kas atbilst noteiktiem izrakstīšanas kritērijiem. Anesteziologs, ja nepieciešams, sniedz rekomendācijas turpmākai ārstēšanai.


Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas kolektīvs

Speciālisti:

      

     

        

Aigars Senkans, Leonīds Gurbo, Anda Krastiņa, Aija Krastiņa, Ilona Kreice, Lilita Malaha, Baiba Pauliņa, Jeļena Sokolova, dr. med. Ilze Šalma, Ilana Šapiro, Zane Glāzniece.