Vienotais pieraksts: +371 67000610

Stacionāra “Gaiļezers” koloproktoloģijas nodaļa ir vienīgā specializētā ķirurģiskā stacionārā nodaļa Latvijā, kas darbojas resnās un taisnās zarnas, kā arī starpenes slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Galvenie darbības virzieni ir sniegt neatliekamo un plānveida ķirurģisko palīdzību kolorektālu ļaundabīgu un labdabīgu slimību gadījumos. Šeit veic plaša spektra proktoloģisku slimību ķirurģisku ārstēšanu. Koloproktoloģijas nodaļā praktizē un attīsta minimāli invazīvu – laparaskopisku kolorektālo ķirurģiju, kā arī veic stomas pacientu aprūpi.  Pakalpojumi pieejami arī dienas stacionārā.

Kopš 2016.g. operācijas tiek veiktas jaunā Eiropas līmeņa operāciju zālē.

  • Kolorektāla vēža ķirurģiska ārstēšana saskaņā ar onkoloģijas principiem. Labdabīgu kolorektālu slimību ķirurģija (divertikuloze, polipi, pirmsvēža patoloģijas u.c.);
  • Operācijas veic gan laparoskopiski, gan konvencionālā ceļā,  plānveidā un akūti –dzīvībai bīstamu stāvokļu gadījumos;
  • Resnās zarnas rekonstruktīvas operācijas – stomu ķirurģiska ārstēšana un to korekcija, starpenes un taisnās zarnas traumatiski bojājumi;
  • Hemoroidālās slimības ķirurģiska ārstēšana;
  • Tūpļa plīsumu ārstēšana;
  • Tūpļa un taisnās zarnas apvidus akūtu un hronisku (fistulas) strutainu iekaisumu ārstēšana;
  • Astes kaula epiteliālo eju (Pilonidal sinus) ķirurģiskas ārstēšana;
  • Transanāla labdabīgu un priekšvēža veidojumu operācijas;
  • Labdabīgu perianālu veidojumu ķirurģiska ārstēšana;
  • Tiek veiktas minimāli invazīvas operācijas (starpenes un laparoskopijas pieejas), dažādu funkcionālu un organisku patoloģiju gadījumos (hroniski aizcietējumu, ODS, zarnas izkrišana – prolapss, sfinktera nepietiekamība u.c.)

Proktoloģijas nodaļā tiek nodrošināta multidisciplināra pieeja, tieša sadarbība ar gastroenterologiem, endoskopistiem, radiologiem, ginekologiem, urologiem dažādu kombinētu un saistītu patoloģiju un kolorektālo slimību gadījumos. Onkoloģiskiem slimniekiem nodrošināts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” onkokonsīlijs. Notiek studentu un rezidentu apmācība. Zinātniskā darbība. Medicīniskais personāls regulāri veic savu zināšanu un iemaņu papildināšanu gan vietējās, gan ārzemju konferencēs, kongresos, klīnikās, kursos u.c.

Nodaļā ir 34 gultas, 1 – 4 vietīgas palātas. Ir pieejamas arī atsevišķas palātas ar paaugstinātu komfortu.

Nodaļas ārsti konsultē ambulatoros pacientus poliklīnikā proktologa kabinetā. Sadarbība ar ģimenes ārstiem kolorektālā vēža skrīninga ietvaros. Tiek veikta diagnostika – anoskopija, rektoskopija. Veic dažādas manipulācijas – hemoroīdu latex gredzenu aplikācija, blokādes, injekcijas, perianālu veidojumu noņemšana u.c. Mazā iegurņa muskulatūras, sfinktera funkcionāliem un organiskiem darbības traucējumiem  ĀFK, fizioprocedūras, Biofeedback.

Speciālisti:

Nodaļas vadītājs: Zurabs Kecbaja

Proktologs Georgijs Kočiašvilli

Proktologs Ainārs Boks

Ķirurģe Darija Soldatenkova

Virsmāsa Inese Siliņa

Nodaļas ārsti

Nodaļas kolektīvs