Vienotais pieraksts: +371 67000610

Intensīvās terapijas nodaļa ir specializēta slimnīcas struktūrvienība, kas paredzēta kritiski slimiem vai pacientiem, kuriem nepieciešama pastāvīga intensīva novērošana un aprūpe, izmantojot lielu skaitu ārstniecības līdzekļu un pasākumus, kurus nevar veikt parastajās nodaļās.

Pacients var atrasties intensīvajā terapijā nelaimes gadījuma, slimības dēļ vai pēc plašas operācijas. Šādiem pacientiem nepieciešama pastāvīga intensīvās terapijas speciālistu uzraudzība, sarežģīta aparatūra un specifiska aprūpe.

Mēs saprotam, ka intensīvās terapijas vide pacientam un tuviniekiem var būt biedējoša. Daudziem intensīvās terapijas pacientiem ir nepieciešams atbalsts orgānu funkcijām, izmantojot speciālu aprīkojumu, piemēram, ventilatorus (elpošanas atbalstam caur cieši pieguļošu sejas masku vai caur elpošanas caurulīti) un dialīzes aparātus (nieru atbalstam). Kritiski slimiem pacientiem var būt nepieciešama nepārtraukta invazīvā asinsspiediena kontrole, katetra ievietošana urīnpūslī. Asinsrites stabilizācijai izmantojama intensīva šķidruma venoza ievade un zāles, kas paaugstina asinsspiedienu. Uzturvielu atbalsts tiek nodrošināts caur nazogastrālo zondi, vai tieši vēnā, ja uzturvielas nav iespējams uzņemt normālā veidā.

Galvenokārt slimības dēļ dažreiz intensīvi ārstējamie pacienti var būt uzbudināti vai dezorientēti. Pacientiem var būt arī halucinācijas un murgi, kas viņiem šķiet ļoti reāli. Pacienti dažreiz uzskata, ka personāls cenšas viņus ievainot. Ja šādiem pacientiem ir nozīmēti sedatīvi līdzekļi, to devas pakāpeniski tiek samazinātas, stāvoklim uzlabojoties. Sedatīvo līdzekļu saņemšanas laikā pacients var būt miegains un apjucis, īpaši agrīnā stadijā, taču tas ir nepieciešams solis.

Kad kritiski slims pacients tiek uzņemts intensīvās terapijas nodaļā, nepieciešams laiks klīniskā stāvokļa izvērtēšanai un atbilstošas ārstēšanas (pacienta stāvokļa stabilizācija) uzsākšanai. Šajā svarīgajā laikā jums tiks lūgts uzgaidīt, lai gan personāls saprot, ka gaidīšana pastiprina satraukumu un bezpalīdzības sajūtu. Personāls pēc iespējās ātrāk atbildēs uz jūsu jautājumiem par to, kas tiek darīts un kāds ir pacienta stāvoklis. Viņi atbildēs uz jūsu jautājumiem, cik labi vien iespējams, bet viņi nevēlēsies sniegt jums viltus cerības.

Visu intensīvi ārstējamo pacientu vajadzības atšķiras, un to stāvoklis var ātri mainīties. Tāpēc informācija, ko saņemat, var katru dienu būt atšķirīga. Jāievēro, ka informācijas apjoms ievēro pacienta konfidencialitātes noteikumus, saglabājot pacienta privātumu un cieņu.

Svarīga pacientu dienas sastāvdaļa ir radinieku apmeklējumi, protams, ievērojot pacientu privātumu un cieņu. Tomēr jāņem vērā, ka intensīvās terapijas nodaļu darba noslodzes dēļ pacientu apmeklēšana ir ierobežota, un katrai nodaļai apmeklēšanas laiki var būt noteikti atšķirīgi, atkarībā no nodaļu specifiskuma.

Pacientiem, kuri ir kritiski slimi, var būt grūtības cīnīties ar infekcijām, un tas var būt ļoti nopietni. Jūs varat arī palīdzēt, mazgājot rokas un lietojot antibakteriālos krēmus, želejas vai aerosolus, pirms dodaties pie pacienta vai pieskaraties tam. Lūdzu, mazgājiet rokas pirms ieiešanas un iziešanas no intensīvās terapijas nodaļas! Tas samazina infekcijas izplatīšanos gan jūsu radiniekam, gan arī citu radiniekam.

Jūsu radinieku uzturēšanās ilgums intensīvās terapijas nodaļā būs atkarīgs no viņu uzņemšanas iemesla un no tā, kā viņi reaģē uz ārstēšanu. Katra pacienta atveseļošanās ir atšķirīga un var atšķirties no dienām līdz nedēļām. Jūsu radiniekam būs labas dienas, bet jums jābūt gatavam arī neveiksmēm. Tomēr intensīvās terapijas personāls viennozīmīgi centīsies palīdzēt jūsu radiniekam pēc iespējas atgūt veselību.