Vienotais pieraksts: +371 67000610

Intensīvās terapijas klīnika apvieno dažādas slimnīcas struktūrvienības, ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu pacientu aprūpi, savā darbā, izmantojot mūsdienīgas diagnostikas, ilgtemiņa ārstēšanas un kontroles metodes.

Klīnikas kompetencē ir:

  • neatliekamās un plānveida klīnikas profila veselības aprūpes sniegšana pacientiem;
  • vienotu izmeklēšanas, aprūpes un ārstēšanas standartu izstrādāšana, ieviešana un nodrošināšana ar specialitāti saistītajās jomās, t. sk. sadarbībā ar citām slimnīcas struktūrvienībām;
  • ārstu, rezidentu, maģistrantūras un doktorantūras studentu apmācība, iesaiste izglītības aktivitātēs valstiskā un starptautiskā mērogā, tostarp starptautisku ekspertu piesaiste jaunu metožu ieviešanai slimnīcā, kā arī klīnikas lektoru piedalīšanās izglītības pasākumos ārpus klīnikas, t. sk. ārzemēs;
  • konferenču un semināru organizēšana, kā arī līdzdalība citu institūciju organizētajās konferencēs un semināros;
  • zinātniskās darbības attīstīšana, kā arī sadarbība ar Latvijas un starptautiskām zinātniskajām institūcijām.

Klīnika nodrošina medicīniskās aprūpes pēctecību, uzlabojot studentu, rezidentu apmācību, operatīvi un kvalitatīvi sadarbojas ar citām slimnīcas klīnikām (centriem), izmanto visu klīnikas intelektuālo potenciālu un aktīvi iesaistītās dažādās zināntiskās aktvitātēs.

Intensīvās terapijas klīniku vada dr. Roberts Stašinskis, anesteziologs-reanimatologs, apmācīttiesīgs ārsts, Rīgas Stradiņa universitātes Anestezioloģijas katedras pasniedzējs


Intensīvās terapijas klīnikas sastāvā ietilpst: 

  • Intensīvās terapijas nodaļa
    Nodrošina augsti kvalificētus un specializētus medicīniskus pakalpojumus dažāda profila kritiski slimiem pacientiem –  politraumas, neiroķirurģijas, kardioloģijas, ķirurģiskiem u.c. Ārstēšana tiek veikta monitorējot un uzturot traucētās dzīvības funkcijas, izmantojot  nepieciešamos diagnostiskos un ārstnieciskos pasākumus atbilstoši mūsdienu prasībām. Nodaļā ir 23 intensīvās terapijas gultas, aprīkotas ar modernu aparatūru. Ik gadu nodaļā tiek ārstēti ~ 1700 pacienti.

  • Toksikoloģijas un sepses nodaļa
    Latvijā vienīgā nodaļa, kura specializējusies akūtu toksikoloģisku un sepses pacientu ārstēšanā, kalpo par mācību bāzi toksikoloģijā un intensīvajā terapijā jaunajiem medicīnas speciālistiem un sniedz diennakts konsultatīvo palīdzību mediķiem un iedzīvotājiem.
    Kas ir sepse?
    Akūts toksikoloģisks vai saindējies pacients – ja organismam svešas ķīmiskas vielas nonākušas organismā, izraisot dažādas pakāpes organisma audu vai orgānu sistēmu ķīmisku bojājumu. Sepse, kuru iepriekšējos gadsimtos tautā pazina ar apzīmējumu „asins saindēšanās”, bet mūsdienās tiek diagnosticēta un atpazīta, ja organisma atbildes reakcija uz iekaisumu kombinējas ar pierādītu infekciju (strutainu komplikāciju, mikroorganismu cirkulāciju asinīs).

  • Stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Intensīvās terapijas nodaļa
    Nodrošina neatliekamo palīdzību dzīvībai svarīgo organisma funkciju atjaunošanai vai uzturēšanai smagu infekcijas slimību pacientiem. Nodaļas pacienti ir cilvēki ar infekcijas slimību izraisītām komplikācijām, kā arī ar dzīvībai bīstamām kombinētām komplikācijām, kuriem nepieciešama diennakts novērošana un intensīva ārstēšana.
    Pacientiem dzīvībai bīstamos gadījumos operatīvi tiek sniegta neatliekamā palīdzība. Gada laikā nodaļā ārstējas vidēji 340 pacienti, veiktas vairāk nekā 600 dažāda veida medicīniskās manipulācijas. Nodaļā ir 6 intensīvās terapijas gultas.

  • Saindēšanās un zāļu informācijas centrs
    Latvijā vienīgais specializētais toksikoloģiskās informācijas sniegšanas centrs.
    Saindēšanās un zāļu informācijas centra darbs notiek 24 stundas diennaktī, arī brīvdienās un svētku dienās.
    Ikviens iedzīvotājs vai ārstniecības persona var saņemt telefonisku konsultāciju, kā rīkoties situācijās, kad notikusi saindēšanās, pa tālruni 67042473, darba laiks 24/7
    Centra speciālisti savā darbā izmanto starptautisku datu bāzi Micromedex, kurā informācija tiek atjaunota ik pēc 3 mēnešiem.

  • Hiperbārās oksigenācijas kabinets
    Hiperbārā oksigenācija ir pasaulē plaši izmantojama sertificēta ārstniecības, profilakses un rehabilitācijas metode. Seansa laikā pacients tiek ievietots hermētiski slēgtā telpā ar paaugstinātu skābekļa spiedienu. Galvenās lietošanas indikācijas ir saindēšanās ar tvana gāzi, izplūdes gāzēm, hroniski nedzīstošas čūlas, īpaši cukura diabēta gadījumā, gāzes gangrēna, audu saspieduma sindroms, nekrotiskas mīksto audu infekcijas, ekstremitāšu asinsrites traucējumi u.c.