Vienotais pieraksts: +371 67000610

Ķirurģiskās infekcijas klīnika ir vienīgā specializētā šāda veida ārstniecības iestāde Latvijā. Klīnikā koncentrējas ārsti un aprūpes personāls, kas specializējušies tādu infekciju kā ādas un zemādas sastrutojumi, rozes iekaisums, akūti vēnu un limfmezglu iekaisumi, ilgstoši nedzīstošas čūlas un brūces, kāju un roku gangrēnas ārstēšanā, dažādas etioloģijas apdegumu un aukstuma traumu ārstēšanā, kā arī ārpusplaušu tuberkulozes un mugurkaula strutainu saslimšanu ārstēšanā.

Klīniku vada medicīnas doktors Arnolds Jezupovs

Klīnika ir Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes apmācības klīniskā bāze, nodrošinot studentu, rezidentu apmācību un ārstu tālāk izglītību ķirurģijas specialitātē, kā arī studentu, rezidentu un doktorantu klīniski zinātnisko darbu.

Klīnikas sastāvs:

1. Ķirurģijas nodaļa – ārstē slimniekus ar akūtām ādas un mīksto audu strutainām infekcijām, nekrozēm un gangrēnu.

2. Ķirurģijas nodaļa – specializējas ārpusplaušu tuberkulozes, kaulu un locītavu ķirurģiskās infekcijas, kā arī izgulējumu, nedzīstošu trofisku čūlu un brūču plānveida ārstēšanā.

Ķirurģijas dienas stacionārs – augsti kvalificēti ķirurgi veic operācijas pie tādām saslimšanām kā vairogdziedzera, žultsakmeņu slimība (laparoskopiskas operācijas), vēdera priekšējās sienas trūces (cirkšņa, nabas, pēcoperācijas u.c.), taisnās zarnas un anālās atveres slimības, varikozu vēnu slimība un ādas un zemādas labdabīgi veidojumi.

Valsts Apdegumu centrs – ārstē slimniekus ar apdegumiem un apsaldējumiem. Valsts Apdegumu centrs ir vienīgais specializētais termiskās traumas pacientu ārstēšanas centrs Baltijas valstīs.

Akūta palīdzība tiek sniegta 24 stundas diennaktī.

Paralēli akūtu un neatliekamu slimnieku ārstēšanai, klīnikā tiek veiktas plānveida operācijas dienas stacionārā, kā arī ir iespēja veikt operācijas par pilnu maksu paaugstināta komforta apstākļos.

Klīnikas ārsti veic šādas plānveida operācijas:

  • Arnolds Jezupovs – specializējies trūču ķirurģijā, veic vaļējas un laparoskopiskas trūču operācijas, veic arī žultspūšļa un proktoloģiskās operācijas
  • Jurijs Podoļanskis – veic vēnu operācijas, specializējies vēnu saslimšanās (fleboloģijā)

Visi ārsti veic labdabīgu ādas un zemādas veidojumu operācijas.


Kārtība, kādā SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” uzņem un ārstē pacientus programmas „Izgulējumu, tai skaitā komplicētu ar osteomielītu un ilgstoši nedzīstošu, hronisku mīksto audu čūlu (problēmbrūču) mikroķirurģiska ārstēšana” ietvaros