Vienotais pieraksts: +371 67000610

Kas ir sāpes krūškurvī?

Sāpēm krūtīs var būt daudz dažādi iemesli, no tiem biežākās ir sirds un sirds asinsvadu slimības. Tomēr sāpes var izraisīt arī citu orgānu saslimšanas:

  • plaušu un pleiras slimības,
  • mugurkaula krūšu daļas un nervu patoloģija,
  • barības vada, aizkuņģa dziedzera, žultspūšļa slimības,
  • lielo asinsvadu patoloģija.

Atkarībā no sāpju rakstura un sāpju ilguma, to vietas un izstarojuma ģimenes ārsts izvēlēsies pacientu nosūtīt uz papildus izmeklējumiem vai speciālista konsultāciju. Tipiskas sāpes, kas liecina par skābekļa piegādes trūkumu sirdij, ir spiedošas, žņaudzošas sāpes aiz krūšu kaula, kas var izstarot uz kaklu, kreiso plecu un roku. Šādas sāpes provocē fiziska slodze. Sirds slimību diagnostiku un ārstēšanu veic kardiologs. Ja sāpēm krūtīs ir netipisks raksturs, tās ir saistītas ar elpošanas kustībām, klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru – nepieciešama pneimonologa konsultācija.

Speciālists, kurš var palīdzēt?

Atkarībā no simptomiem – kardiologs vai pneimonologs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas poliklīnikā konsultācijas sniedz augstākā līmeņa speciālisti ar lielu profesionālo pieredzi. Pacientiem ir pieejami visi nepieciešamie diagnostiskie izmeklējumi.

Kā sagatavoties?

Iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Kas jāņem līdzi?

Iepriekš veikto izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir.

Svarīgi!

Ja sāpes radušās pēkšņi, ir ļoti stipras, duroši plēsoša rakstura, vienlaicīgi pacientam kļūstot bālam un nosvīdušam, nekavējoties jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība.