Vienotais pieraksts: +371 67000610

Kas ir muguras sāpes?

Sāpes ir nepatīkams domu un sajūtu piedzīvojums, kas saistīts ar akūtu vai draudošu audu bojājumu. Ja muguras sāpes ilgst ilgāk par 4 līdz 6 nedēļām, tās uzskata par hroniskām sāpēm. Hroniskas muguras sāpes rodas, mijiedarbojoties vairākiem cēloņiem – tās ietekmē gan fiziski cēloņi, gan cilvēka emocionālais stāvoklis un psihiskā veselība. Parasti sāpju paasinājumus provocē nepareiza smagumu celšana, trauma, intensīvas vienveidīgas kustības, ilgstoša atrašanās vienā pozā ar muskuļu sasprindzinājumu, aukstums un vējš.

Svarīgi!

Atkarībā no slimības ilguma un smaguma pacienta ārstēšanā iesaistās vairāki speciālisti, strādājot komandā. Ja sāpes izstaro uz leju pa kājas mugurējo vai priekšējo virsmu un rodas nespēks vai notirpuma sajūta vienā vai abās kājās, tad nepieciešama neiroķirurga konsultācija.

Speciālisti, kuri var palīdzēt hronisku muguras sāpju gadījumā?

Neirologi: Sandra Ārmane, Dace Dzirkale, Nelda Eglīte, Iraida Golubeva, Daiga Krūpena, Rūta Ozoliņa;

Neiroķirurgi: Kaspars Auslands, Māris Buks, Juris Dzelzītis, Ingus Gārša, Dmitrijs Gavriļins, Stefans Rjabcevs;

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti: Jeļena Dzene, Jeļena Civako, Zaiga Kalnbērza-Ribule, Illa Mihejeva, Dzintra Vāvere, Antonija Poželene.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas poliklīnikā konsultācijas sniedz augstākā līmeņa speciālisti ar lielu profesionālo pieredzi. Pacientiem ir pieejami visi nepieciešamie diagnostiskie izmeklējumi.

Kā sagatavoties?

Iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Kas jāņem līdzi?

Iepriekš veikto izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir.