Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcas Endoskopiju nodaļa svin 40 gadu jubileju

Atzīmējot 40 gadu pastāvēšanas jubileju, mūsu slimnīcas Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļa sadarbībā ar “Aslimnīcas Mācību centru”, kā arī Latvijas Gastrointestinālās endoskopijas asociāciju un Latvijas Gastroenterologu asociāciju ceturtdien, 3. novembrī, organizēja izglītojošo konferencei gastroenetrologiem, endoskopiju speciālistiem un ģimenes ārstiem – “Aslimnīcas Endoskopiju nodaļai – 40”. Konferences ietvaros ikviens dalībnieks varēja bagātināt savu pieredzi un zināšanas par jaunākajām un inovatīvākajām ārstēšanas metodēm, diagnostikas iespējām, kā arī uzzināt aktualitātes gastroeneteroloģijas nozarē kopumā.

Mūsu slimnīcas ārstes gastroeneteroloģes un endoskopiju speciālistes dalījās pieredzē un vērtīgās atziņās par barības vada stentēšanu, ko veic onkoloģiskajiem pacientiem, palielinot viņu dzīvildzi un uzlabojot kopējo dzīves kvalitāti.

Uzmanība tika pievērsta arī izplatītākajām onkoloģiskajām slimībām – kuņģa vēzim un tā agrīnajām pazīmēm, kam būtu jāpievērš uzmanība endoskopijas laikā, kā arī zarnu vēzim, uzsverot skrīninga nozīmīgumu iespējami savlaicīgai slimības diagnostikai un terapijas uzsākšanai.
Vēl tik runāts par žultceļu slimību endoskopiskajām terapijas iespējām. Savukārt diskusijai un vērtīgai pieredzes apmaiņai tika analizēts klīniskais gadījums.
Konferencē piedalījās vairākas mūsu slimnīcas ārstes:
  • Anita Lapiņa, Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļas vadītāja, gastroenteroloģe un endoskopiju speciāliste;
  • Oļesja Basina, Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļas gastroenteroloģe, endoskopiju speciāliste;
  • Kristīne Bernarde, Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļas gastroenteroloģe, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste;
  • Juliana Ozoliņa, rezidente gastroenterologa specialitātē.
Konferenci bija iespējams apmeklēt gan klātienē, gan arī tai varēja sekot līdzi tiešsaistē.

Vēlreiz no visas sirds pateicamies Endoskopiju nodaļas kolektīvam un īpaši nodaļas vadītājai Anitai Lapiņai par vērtīgajām aktivitātēm, kas tika organizētas gan iedzīvotājiem, gan arī ārstiem un novēlam sasniegt visus iecerētos nākotnes mērķus!
Endoskopiju nodaļas 40 gadu jubilejas svinības aizsākās jau nedēļas sākumā ar izglītojošu pasākumu visai sabiedrībai par endoskopijas izmeklēšanas metodēm un kolorektālā vēža skrīningu.
Paldies par sadarbību Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondam, Arbor Medical Korporācija SIA un SIA “Olympus Latvia”.

Plašāka fotogalerija skatāma šeit