Vienotais pieraksts: +371 67000610

Kā pieteikties kompensējamo enterālo/parenterālo līdzekļu saņemšanai

Iespējami 3 pacientu pieteikšanas veidi

Lai pieteiktos valsts apmaksāto enterālās ēdināšanas produktu saņemšanai:

  1. Ja ēdināšana tiek uzsākta stacionārā, ārstējošs ārsts vai slimnīcas uztura speciālists 3–4 darba dienu laikā pirms pacienta plānotā izrakstīšanās datuma aizpilda enterālās ēdināšanas pieteikuma formu. Pieteikuma formu var aizpildīt šeit
  2. Vai arī raksta uz epastu: barosana@aslimnica.lv, norādot: pacienta vārdu uzvārdu, personas kodu, diagnozi, tās kodu, nepieciešamo enterālās ēdināšanas veidu, preces nosaukumu, tilpumu, pacienta un viņa kontaktpersonas tālruņa numuru (vismaz divus). Šeit pieejama pieteikuma forma, ko var lejuplādēt un pēc tam pievienot e-pastam. Pieteikuma formu (Word DOC) var lejuplādēt šeit
  3. Ja ēdināšana tiek uzsākta ambulatori, ģimenes ārsts nosūta pacientu uz konsultāciju SIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca”. Pieteikšanās konsultācijām: 28609466, zvanu pieņemšanas laiks 8.30-12.00.

Pēc tam tiek noformēts klīniskās ēdināšanas līdzekļu pasūtījums un tiek informēti piegādātāji par klīniskās ēdināšanas līdzekļu piegādes laiku.

Ja pacienta ārstējošais ārsts RAKUS Enterālās un parenterālās ēdināšanas pacientu aprūpes kabinetu par klīniskās ēdināšanas nepieciešamību ir informējis 3-4 dienas pirms pacienta izrakstīšanas no stacionāra, pacients klīniskās ēdināšanas līdzekļus sāk saņemt pirmajā dienā pēc izrakstīšanās no stacionāra.

Turpmāko pacienta dinamisko novērošanu veic RAKUS Uztura un dietoloģijas centra ārsts dietologs, ārsts anesteziologs reanimatologs, uztura speciālists un uztura terapijas māsas. Centra speciālisti arī pieņem un noformē klīniskās ēdināšanas līdzekļu regulāros pasūtījumus.