Vienotais pieraksts: +371 67000610

Valsts Apdegumu centrs ir vienīgais specializētais termiskās traumas pacientu ārstēšanas centrs Baltijas valstīs. Centrā palīdzību saņem pacienti ar apdegumiem, apsaldējumiem, dažu veidu trofiskām čūlām, pēcapdegumu sekām (rētaudi un kontraktūras), ādas un zemādas strutainiem procesiem. Ambulatoru konsultāciju var saņemt uzņemšanas nodaļā – 24 stundas diennaktī.

Apdegumu centrā ir 50 pacientu gultas vietu, no kurām 7 ir intensīvās terapijas gultas. Centrā tiek veikts pilns ķirurģijas un konservatīvās termiskas traumas ārstēšanas spektrs.

Katru gadu centrā specializēto palīdzību saņem vairāk nekā 600 pacientu ar dažādas etioloģijas apdegumiem, aukstuma traumu, plašām inficētām brūcēm un cita veida strutainu patoloģiju. Apdegumu centra personāls veic aptuveni 700 operāciju un vairāk nekā 10 000 pārsiešanu gadā.

2012.gada 16.maijā tika atklātas ar Eiropas Reģionālā atbalsta fonda finansējumu rekonstruētās Apdegumu centra telpas. Renovācijas rezultātā, saskaņā ar mūsdienu prasībām, pilnībā atjaunotas visas centra telpas. Nemainot kopējo vietu skaitu, komfortablākai pacientu izvietošanai, tika samazināts gultu daudzums palātās. Visas gultas vietas ir aprīkotas ar mūsdienīgu medicīnas personāla izsaukuma sistēmu un skābekļa inhalācijas ierīcēm. Ar nolūku efektīvāk cīnīties ar hospitālo infekciju, visas palātas, pārsienamās telpas, sanitārie mezgli ir aprīkoti ar ventilācijas sistēmu ar baktericīdiem filtriem un nepārtrauktās darbības ultravioletajām lampām. Ir izveidotas 4 izolatora tipa palātas. Šīs palātas ir aprīkotas ar atsevišķiem sanitāriem mezgliem un paredzētas pacientiem, kuri ir inficēti ar multirezistentiem hospitālās infekcijas baktēriju štammiem.

Apdegumu centrā izveidota atsevišķa telpa specializētās vannas un pacēlāja mehānisma izvietošanai, kas ļauj veikt saudzējošu primāro apdegumu virsmu apstrādi un inficēto brūču attīrīšanu ar ultraskaņas palīdzību, tai skaitā arī vispārējā anestēzijā.

Speciālisti:

Centra vadītājs dr. Sergejs Smirnovs traumatologs-kombustiologs

Ārsti:

Dr. Andrejs Levins traumatologs-kombustiologs, Dr. Anatolijs Koroļovs traumatologs-kombustiologs, Dr. Jurijs Moskaļovs ķirurgs-kombustiologs, Dr. Olga Kliševiča ārsts-terapeits, Dr. Iraida Golubeva ārsts-neirologs, Dr. Helēna Ringa fizioterapeits- rehabilitologs, Dr. Ilona Rogovska anesteziologs-reanimatologs, Dr. Vjačeslavs Simonovs sertificēts ķirurgs.

Centra ārsti regulāri papildina zināšanas starptautiskos kongresos un konferencēs.

Virsmāsa: Lilija Prudņikova


Kontakti: 67038323