Vienotais pieraksts: +371 67000610

“Praktiskā infektoloģija – šeit un šodien”

Rīgas Stradiņa universitātes 2022.gada 15. oktobrī organizētās konferences ieraksts

Aicinām noskatīties konferences ierakstu šeit

Konferences programma pieejama šeit

Ierakstā esošo lekciju pieejamība laika griezumā pieejama šeit

 


Pacienta hemostāzes sistēmas un tās traucējumu laboratoriskā diagnostika ar laboratorijas ārstēšanas efektivitātes kontroli


Pulsa oksimetru lietošana Covid-19 laikā


Mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Insulta vienības ārsti izdevuši informatīvā bukleta“Insults tabulās un shēmās” papildinājumu jeb 2. izdevumu. Ceļvedis paredzēts mediķiem, tajā apkopota būtiskākā informācija par to, kā rīkoties akūta insulta gadījumā.

PDF: INSULTS TABULAS UN SHEMAS 3

“Regulāri mainās akūta insulta pacientu ārstēšanas vadlīnijas, tāpēc esam informatīvo materiālu papildinājuši ar jaunu informāciju. Piemēram, ir mainījušas indikācijas trombolīzei, kā arī tiem, kuriem tiek veikta trombektomija. Tāpat pēc kolēģu lūguma esam pievienojuši informāciju par antikoagulantu un antiagregantu lietošanu gan pirms, gan pēc medicīniskajām manipulācijām. Tā ir būtiska un ikdienā noderīga informācija insulta pacientu ārstēšanā,” skaidro mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs asoc. prof. Guntis Karelis.


Atjaunotās un papildinātās “Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai”; 4. izdevums, 2020.g.

Autori: prof. Aivars Lejnieks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais speciālists internajā medicīnā, Rīgas Stradiņa Universitātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs un Māris Liepiņš, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, ārsts-infektologs, Rīgas Stradiņa Universitātes doktorants.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir sagatavojuši jau ceturto papildināto un atjaunoto grāmatas „Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai” izdevumu, kurā ietverti un apkopoti jaunākie ieteikumi, kas palīdzēs ģimenes ārstiem un dažādu specializāciju ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antimikrobiālos līdzekļus (antibiotikas) pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei.

Grāmatas autori ir pārliecināti, ka tā būs noderīga dažādu specialitāšu ārstiem, kuri varbūt pagaidām nejūtas pietiekami spēcīgi antimikrobiālās terapijas principos.Tāpat Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas eksperti aicina arī plašāku sabiedrību – ikvienu interesentu, iepazīt grāmatas saturu elektroniski, kas ļaus vairot izpratni par to, kādas saslimšanas palīdz ārstēt antibiotikas.

Atjaunotais izdevums ir tapis sadarbībā ar Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.

Grāmata pdf formātā


Laimborelioze

Laimboreliozes diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas paredzētas visu specialitāšu ārstiem, kuri savā praksē sastopas ar pacientiem, kuriem ir aizdomas par laimboreliozi, vai slimība ir apstiprināta. Rekomendācijas var izmantot studenti un rezidenti kā mācību līdzekli. Rekomendāciju mērķis – sniegt publikāciju un citu valstu rekomendāciju apkopojumu par laimboreliozes epidemioloģiju, diagnostiku un ārstēšanu latviešu valodā.

LAIMBORELIOZE Diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas pieaugušajiem 2020

Rekomendāciju izstrādes darba grupas vadītāja ir profesore Baiba Rozentāle, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste.

Darba grupas locekļi:

  • Asociētā profesore Ieva Tolmane, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Aknu slimību nodaļas vadītāja.
  • Docente Agita Jēruma, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” infektoloģe.
  • Docente Jeļena Storoženko, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratorijas vadītāja.
  • Velga Ķūse, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” virsārste.
  • Profesore Indra Zeltiņa, stacionāra “Gaiļezers” Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas virsārste.
  • Monta Madelāne, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
  • Ilze Ekšteina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
  • Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors.
  • Elīna Dimiņa, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Autors: Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija
Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs