Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcā pieredzes apmaiņas ietvaros viesojās Tartu Universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta pārstāvji

Šodien, 8. novembrī, mūsu slimnīcā pieredzes apmaiņas ietvaros viesojās Tartu Universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta pārstāvji. Vizītes mērķis bija iepazīties ar mūsu slimnīcas Laboratorijas dienesta darbu, apmeklējot stacionāra “Gaiļezers” laboratoriju, kur ir uzstādīta valstī pirmā laboratorijas iekārtu līnija, kā arī uzzināt vairāk par to, kā Latvijā noris laboratoriju akreditācijas process un kā tiek organizēts Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas darbs.

“Esam patiesi gandarīti, ka varam dalīties savā pieredzē, prasmēs un zināšanās ar ārvalstu kolēģiem par automatizētās laboratorijas iekārtu līnijas ieviešanu, jo arī viņi Tartu Universitātes slimnīcā vēlas integrēt tādu pašu paraugu plūsmas optimizāciju un izmeklējumu automatizāciju. Šādas tikšanās ir ļoti vērtīgas, jo tā ir iespējams nodrošināt vienotus laboratoriju kvalitātes standartus ne vien Baltijā, bet arī Eiropas līmenī,” norāda mūsu slimnīcas Laboratorijas dienesta vadītājs Vadims Beļuns.

Attēlā: Laboratorijas dienesta vadītājs Vadims Beļuns

Ar ārvalstu kolēģiem tikās un pieredzes apmaiņā dalījās:

• Vadims Beļuns, Laboratorijas dienesta vadītājs;
  • Sergejs Ņikišins, Laboratorijas dienesta vadītāja vietnieks Nacionālās references funkciju nodrošinājumā;
  • Baiba Eglīte, Laboratorijas dienesta laboratorijas “Gaiļezers” vadītāja;
  • Viesturs Eglītis, Laboratorijas dienesta kvalitātes vadības sistēmas vadītājs;
  • Ņikita Vovnijs, Laboratorijas dienesta paraugu pieņemšanas, reģistrācijas un loģistikas daļas vadītājs;
  • Juris Šteinbergs, Laboratorijas dienesta vadītāja vietnieks;
  • Krista Luīze Rungaine, Laboratorijas dienesta laboratorijas “Gaiļezers” Imūnķīmijas, imunoloģijas un klīniskās ķīmijas daļas laboratorijas ārste.

Automatizētā laboratorijas iekārtu līnija Rīgas Austrumu slimnīcā tika atklāta šī gada jūnijā. Vairāk informācijas šeit: https://aslimnica.lv/jaunumi/zinas/rigas-austrumu-slimnica-uzstadita-latvija-pirma-pilniba-automatizeta-laboratorijas-iekartu-linija/.