Vienotais pieraksts: +371 67000610

Onkoloģijas pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uztura un dietoloģijas centra vadītājas asoc. prof. Lailas Meijas un Zinātnes daļas akadēmisko pētījumu speciālistes diētas ārstes Daigas Šantares grāmata “Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanas laikā”. Grāmatā tiek detalizēti iztirzāti veselīga uztura aspekti un sniegtas profesionālas rekomendācijas.


Grūtniecēm

Šos uztura ieteikumus, plānojot grūtniecību un grūtniecības laikam, ir izstrādājušas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uztura un dietoloģijas centra vadītāja asoc. prof. Laila Meija un Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, Rīgas Stradiņa universitātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja, profesore Dace Rezeberga.


Vēl viens buklets grūtniecēm

“Uzturs – kas interesē grūtnieces Latvijā un kas par to jau zināms” ir vēl viens informatīvais materiāls par uzturu grūtniecības laikā. Tas izveidots pētījuma ietvaros, kura laikā tiek izzināts – vai aptaukošanās ir problēma grūtniecēm Latvijā, noskaidroti to ietekmējošie faktori.

Īpaša uzmanība bukletā veltīta tieši liekā svara un aptaukošanās problēmai, D vitamīna un neaizstājamo polinepiesātināto taukskābju omega 3 nodrošinājumam, izskaidrots, kāpēc ir tik svarīgi, gaidot mazuli, rūpēties gan par veselīgu svaru, gan uzņemt pietiekami D vitamīnu un omega 3 taukskābes. Sniegtas atbildes uz dažādiem grūtnieču biežāk uzdotajiem jautājumiem par uzturu.

Bukletu veidojušas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Uztura un dietoloģijas centra vadītāja asoc. prof. Laila Meija un RAKUS Uztura un dietoloģijas centra uztura speciāliste Ksenija Nikolajeva.


Uztura ieteikumi hroniskām kuņģa un zarnu trakta slimībām

Infografikas – viegli uztveramā veidā par uzturu