Vienotais pieraksts: +371 67000610

Vēža centra akreditācijas procesa ietvaros īpaša Molekulārā vēža diagnostikas komanda analizē pacientu gadījumus

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) izveidota Molekulārā vēža diagnostikas komanda (MVDK, Molecular Tumor Board) – īpaša multidisciplināra sanāksme, kurā pacientu gadījumi tiek analizēti, balstoties gan uz klīnisko informāciju, gan audzēja molekulāro profilu, kuru nosaka ar ģenētiskajām analīzēm. Šonedēļ notikušajā MVDK sanāksmē Vēža centra akreditācijas procesa ietvaros tika izskatīti konkrētu pacientu gadījumi, piedaloties gan Austrumu slimnīcas speciālistiem, gan diviem izciliem starptautiskajiem ekspertiem.

Molekulārā vēža diagnostikas komanda ir piemērs personalizētai ārstēšanai onkoloģijā, jo ļauj izlemt, kura terapija katram pacientam ir vispiemērotākā. Bez pamata komandas, kas izvērtē pacientu gadījumus un ko veido ķirurgs, onkologs ķīmijterapeits, staru terapeits, radiologs, patologs, šajā īpašajā starpdiscplinārajā sanāksmē piedalās arī ārsts ģenētiķis un bioinformātikas speciālists. Tiek analizēti visi klīnisko izmeklējumu dati, kā arī slimības un ģimenes anamnēze, ņemot vērā audzēja ģenētisko izmeklējumu rezultātus. Visi šie speciālisti ir pieejami Austrumu slimnīcā.

“Austrumu slimnīcā patlaban esam sasnieguši tādu līmeni, ka jau varam spriest un pieņemt lēmumus, balstoties arī uz ģenētiskiem izmeklējumiem, un šis ir papildu solis, kas palīdzēs valsts nozīmes Vēža centra akreditācijā,” uzsver sanāksmes vadītāja onkoloģe ķīmijterapeite, asoc. profesore Alinta Hegmane.

Šonedēļ Austrumu slimnīcā  notikušajā MVDK sanāksmē, analizējot reālus pacientu gadījumus, piedalījās arī divi izcili ārvalstu eksperti, kam ir pieredze arī molekulārā vēža diagnostikas komandu darbā: Dr. Braiens Heilijs Bērds (Brian Healey Bird), konsultants un medicīnas onkologs Bon Secours slimnīcā Korkā, Īrijas lielākajā privātajā slimnīcā, un Dr. Martins Zohe (Martin Zoche), Patoloģijas un molekulārās patoloģijas departamenta Patoloģijas un molekulārās patoloģijas nodaļas molekulārās audzēju profilēšanas direktors Cīrihes Universitātes slimnīcā Šveicē. Arī abi ārvalstu speciālisti atzina, ka ir patīkami pārsteigti par Austrumu slimnīcas ārstu kompetenci un sagatavotības līmeni.

MVDK sanāksmē no Austrumu slimnīcas puses piedalījās onkoloģe ķīmijterapeite, profesore Alinta Hegmane, medicīnas ģenētiķe, profesore Baiba Lāce, ārsts patologs Dr. med. Māris Sperga, Laboratorijas dienesta Sekvencēšanas daļas vadītājs Ģirts Šķenders, rezidente onkologa ķīmijterapeita specialitātē Tamāra Rustamova.

 

Par Austrumu slimnīcu 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.