Vienotais pieraksts: +371 67000610

Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā iegādāts pieaugušu pacientu urostomas manekens un urostomas pacientu aprūpes apmācību mulāžas

Ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas izglītības iestādes “Aslimnīcas Mācību centra” atbalstu Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikai ir iegādāts pieaugušu pacientu urostomas manekens un urostomas pacientu aprūpes apmācību mulāžas.

Mūsu slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika ir vadošā onkoloģisko pacientu aprūpes klīnika Latvijā. Klīnikas ikdienas darbā liela uzmanība tiek pievērsta urīnpūšļa vēža pacientu aprūpei, īpaši pacientiem, kuriem tiek veikta komplicētas urīnpūšļa audzēju izņemšanas operācijas ar sekojošu urīna izvadīšanu uz vēdera sienu – speciālas stomas (urostomas) veidā.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs asoc. prof. Vilnis Lietuvietis: “Pacientiem, kuriem ļaundabīgo audzēju dēļ tiek izņemts urīnpūslis, būtiski mainās visa dzīve un līdz ar to – arī tās kvalitāte. Esam patiesi gandarīti, ka tagad Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā ir pieejams urostomas manekens un orgānu mulāžas pacientu apmācībai. Turpmāk varēsim gan pilnvērtīgi apmācīt pacientus, kuri patstāvīgi mājas apstākļos var veikt urostomas aprūpi, gan arī pilnveidot aprūpes personāla prasmes un kompetences”.

Attēlā: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas virsmāsa Zaiga Sparāne.