Vienotais pieraksts: +371 67000610

Ukrainas vēstnieks Latvijā Rīgas Austrumu slimnīcā apciemo karā cietušos

Šodien Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko apciemoja Ukrainas karā cietušos karavīrus, kuri šobrīd ārstē smagos ievainojumus mūsu slimnīcas stacionāros – “Gaiļezers”, “Jugla” un “Biķernieki”.
Pirms došanās pie pacientiem, Ukrainas vēstnieks kopā ar mūsu slimnīcas ārstniecības direktori Ilzi Pučkuri, valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti un valdes locekli, profesoru Haraldu Plaudi – pārrunāja karā cietušo pacientu turpmāko ārstēšanu un rehabilitāciju, kā arī vienojās par saziņu un savstarpējās informācijas apmaiņas procesa koordināciju, lai sniegtu šiem pacientiem visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību Latvijā. Savukārt ar veselības ministra biroja vadītāju Vladislavu Marāni tika pārrunāti juridiskās un finanšu formalitātes starpvalstu palīdzības ietvaros.
Apciemojot Ukrainas karā cietušos, vēstnieks aprunājās ar katru pacientu, lai motivētu saglabāt dzīvessparu, tādējādi sasniedzot iespējami labāko atveseļošanās un pēcrehabilitācijas rezultātu.
Ikviens pacients tika iepriecināts arī ar cienastu – tradicionālo ukraiņu boršču un maizes klaipa šķēli.
Jau ziņojām, ka 14. novembrī mūsu slimnīcā ieradās otrā Ukrainas karā ievainoto karavīru grupa – kopskaitā 18 smagi cietuši pacienti.
Ukrainas karā smagi cietušos karavīrus no Ukrainas uz Latviju atgādāja ar speciāli aprīkotu autobusu slimnīcas līgumpartneris – labdarības organizācija M-Help.com, kuras direktors Mārtiņš Medinieks regulāri organizē palīdzību Ukrainas slimnīcām, piegādājot medicīnisko aparatūru, zāles, tehniskos palīglīdzekļus, apģērbu mediķiem, medicīnas un higiēnas preces.
Sadarbībā ar M-Help.com šogad plānots Latvijā atvest kopumā ap 50 Ukrainas karā cietušos Ukrainas iedzīvotājus turpmākas ārstēšanas nodrošināšanai. Ukrainas karā cietušo atvešanas izmaksas tiek segtas no valsts budžeta līdzekļiem.