Vienotais pieraksts: +371 67000610

Ukrainas vēstnieks Latvijā apmeklē karā cietušos pacientus, kas ārstējas Rīgas Austrumu slimnīcā

Vakar, 9. augustā, un šodien Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko apraudzīja Ukrainas karā cietušos, kas pašreiz ārstējas Rīgas Austrumu slimnīcā.

“Apzināti izvēlējāmies palīdzēt vissmagāk cietušajiem, kas ir guvuši ļoti komplicētas traumas un ievainojumus. Pacienti ir gados jauni cilvēki – pārsvarā vecumā ap 30 gadiem, taču jaunākajiem ir vien 20 gadi. Jāteic, ka visi pacienti ir ļoti motivēti ārstēties un rehabilitēties. Centāmies pacientus no Ukrainas izvietot palātās kopā, un šis bija pareizais lēmums, lai viņi savā starpā varētu komunicēt un justos pēc iespējas komfortablāk, ja vien tas ir iespējams, ņemot vērā smagos ievainojumus un piedzīvotās kara šausmas,” skaidro Rīgas Austrumu slimnīcas Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas vadītāja p.i. Aleksejs Kaminskis.

“Šodien tika veiktas operācijas diviem pacientiem, kas ievietoti šeit – Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā. Tie ir ārkārtīgi komplicēti savainojumi – multifragmentēti apakšējo ekstremitāšu lūzumi. Darīsim visu iespējamo, lai ar savām zināšanām, prasmēm un pieredzi – palīdzētu nostāties uz savām kājām,” pauž mūsu slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis.

“Jāsaprot, ka visi šeit palātās ievietotie pacienti ir ar smagiem un kropļojošiem kara ievainojumiem. Ukrainā viņiem tika sniegta medicīniskā palīdzība, kas bija pirmām kārtām vērsta, lai glābtu dzīvību un stabilizētu vispārējo veselības stāvokli, lai cilvēks neciestu pastāvīgas sāpes. Šobrīd ir svarīgi pēc iespējas maksimāli atjaunot zaudēto ķermeņa daļu funkciju, lai varētu karā cietušie pacienti atgriezties un dzīvot iespējami pilnvērtīgu ikdienas dzīvi, nezaudējot tās kvalitāti. Tās būs sarežģītas daudzu etapu mikroķirurģiskas rekonstrukcijas, kuras ir ļoti grūti vai pat neiespējami realizēt kara apstākļos, kad slimnīcas ir pārpildītas un trūkst personāla. Šiem pacientiem ir dažādu līmeņu roku, kāju un sejas ievainojumi ar defektiem, kā rezultātā savainotās ķermeņa daļas nefunkcionē. Svarīgākais gan ir, ka mūsu ārstu komanda šiem jaunajiem cilvēkiem spēs palīdzēt – labot karā gūto ievainojumu sekas. Ārkārtīgi liela nozīme būs mūsu Rehabilitācijas klīnikas rehabilitologu iesaistei, lai panāktu labāku funkcionālo (kustību) atjaunošanos un katram no šiem pacientiem ir jārēķinās ar ilgstošu rehabilitācijas procesu,” pauž Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs Kalvis Pastars.