Vienotais pieraksts: +371 67000610

Starptautiskās māsu dienas svinības Rīgas Austrumu slimnīcā

Vakar, 12. maijā, mūsu slimnīcā tika atzīmēta Starptautiskā Māsu diena, godinot šīs profesijas pārstāvjus un pasakoties par nesavtīgo un godprātīgo darbu, ko Rīgas Austrumu slimnīcā kopskaitā veic teju 1600 māsas.

Māsas profesijā ir ļoti svarīgi izrādīt mīlestību, rūpes un empātiju. Esmu lepna un gandarīta par mūsu slimnīcas māsām. Jūs patiesi esat cieņpilnas savas profesijas pārstāves. To, cik labi katrs no mums veic savu darbu, var izmērīt ar pacientu “paldies”. Nekāda naudas summa nevar aizstāt to pateicību, ko pauž pacients, jo tajā brīdī top skaidrs, kāpēc ir izvēlēta tieši šī profesija. Es jums novēlu augt, attīstīties, cienīt sevi un savu profesiju,” uzrunājot māsas, sacīja mūsu slimnīcas Aprūpes direktore Inese Budzila.

Arī māsām pēdējie divi gadi, kas aizvadīti Covid-19 pandēmijā bija gan fiziski, gan arī psihoemocionāli sarežģīti un izaicinoši.

Paldies ikvienai mūsu slimnīcas māsai par pašaizliedzīgo darbu, par mīlestību un sirds siltumu, ko ik dienas dāvājat mūsu pacientiem. Jūs viņiem palīdzat ātrāk atlabt un sniedzat visbūtiskāko – iespēju turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Bez māsu darba pacientu atveseļošanās slimnīcā nav iespējama. Pavisam nesen atzīmējām Mātes dienu, kas kaut kādā mērā saistās arī ar Māsu dienu, jo, cilvēkam atrodoties slimnīcā, māsas zināmā mērā sniedz tādas pašas rūpes un gādību, kādu dāvā vai ir dāvājušas mūsu mīļās mātes,” pauda mūsu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Pēdējie divi gadi mums ir iemācījuši izturību sadarboties un veicinājuši sapratni par to, ka mēs patiesībā esam cits citam un lai kādas grūtības un izaicinājumi būtu nākotnē, mēs noteikti atkal tos kopā spēsim pārvarēt. Man ir prieks redzēt smaidus jūsu sejā, jo smaids ir tas, kas vislabāk raksturo māsas profesiju. Tas simbolizē gan mīlestību, gan rūpes, bez kā jūsu darbs un ikdiena nav iedomājami,” teica mūsu slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists prof. Haralds Plaudis.

Starptautiskā Māsu diena ir nozīmīgi svētki gan jums un tuviniekiem, gan arī jūsu otrai ģimenei – Rīgas Austrumu slimnīcai. Bez māsām nav iedomājams pacientu atveseļošanās process. Jūs daudz ieguldāt veselības aprūpes sistēmā un veselības veicināšanā. Jūs esat pirmās, ko pacients sastop no rīta, pamostoties un arī pēdējās, ko redz, vakarā dodoties pie miera. Kamēr pacienti uzturas slimnīcā, jūs viņiem esat vistuvākās. Paldies par darbu, ko tik godprātīgi un nesavtīgi veicat,” pauda mūsu slimnīcas Personāla direktore Evita Duļbinska.

Pateicībā par nesavtīgo, godprātīgo darbu un mūža ieguldījumu, strādājot savā profesijā, katrā stacionārā tika godinātas izcilākās māsas, kuras saņēma balvu “Dzīvības zvaigzne”.

Stacionārā “Gaiļezers” balvu saņēma:

 • Ināra Popova, Klīniskās diagnostikas centra māsa
 • Liene Vovere, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Vispārējās neiroloģijas nodaļas māsa
 • Maija Mastiņa, Intensīvās terapijas klīnikas māsa, kura šobrīd ir devusies pelnītā atpūtā.

Ināra Popova, Klīniskās diagnostikas centra māsa

Liene Vovere, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Vispārējās neiroloģijas nodaļas māsa

Maija Mastiņa, Intensīvās terapijas klīnikas māsa, kura šobrīd ir devusies pelnītā atpūtā.

Stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” balvu saņēma:

 • Ieva Mežsarga, Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas 6B Hematoloģijas nodaļas māsa
 • Santa Štālmane, Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas 8. Staru terapijas klīniskās daļas atbildīgā māsa
 • Ilona Baikova, Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas 7B Staru terapijas klīniskās daļas māsa.

Ieva Mežsarga, Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas 6B Hematoloģijas nodaļas māsa

Santa Štālmane, Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas 8. Staru terapijas klīniskās daļas atbildīgā māsa

Ilona Baikova, Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas 7B Staru terapijas klīniskās daļas māsa

Stacionārā “Biķernieki” balvu saņēma:

 • Sņežana Grigori-Škoda, Infekciju uzraudzības un kontroles dienesta māsa
 • Aija Paegle, Ķirurģiskās infekcijas klīnikas 2. ķirurģijas nodaļas virsmāsa, kura šobrīd ir devusies pelnītā atpūtā un balvu saņemt klātienē diemžēl ierasties nevarēja.

Sņežana Grigori-Škoda, Infekciju uzraudzības un kontroles dienesta māsa

Stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” balvu saņēma:

 • Jeļena Savrasova, Intensīvās terapijas un reanimācijas virsmāsa.

Jeļena Savrasova, Intensīvās terapijas un reanimācijas virsmāsa.

Stacionārā “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” balvu saņēma:

 • Sandra Daukšta, 5. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas māsa
 • Signe Daukste, 4. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas virsmāsa.

Sandra Daukšta, 5. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas māsa

Signe Daukste, 4. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas virsmāsa.

Turpinot zīmīgo tradīciju, arī šogad mūsu slimnīcas Aprūpes direktore Inese Budzila katra stacionāra māsām dāvāja pa rozes stādam. Roze simbolizē skaistumu, graciozitāti, romantiku un arī trauslumu, ko savā ziņā var sasaistīt arī ar sievietes būtību.

Māsas svētkos iepriecināja arī mūsu slimnīcas Kvalitātes sistēmu vadītāja Inuta Dzērve, kas sarūpēja īpašu dāvanu – pašas radītus mākslas darbus, lai priecētu sirdi, veldzētu dvēseli un kaut uz mirkli ļautu gūt atelpu no darbpilnās ikdienas.

Savukārt mūsu slimnīcas Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs un dzejnieks Normunds Beļskis balvas “Dzīvības zvaigzne” saņēmējām pasniedza dvēseles ziedus jeb paša radīto dzejas krājumu “Rīts pēc dziesmas”.


Par muzikālo noformējumu un sirsnīgu atmosfēru gādāja dziedātājs un vokālais pedagogs Andris Daņiļenko.

Starptautiskās Māsu dienas pasākumu organizēja Rīgas Austrumu slimnīca kopā ar Aslimnīcas Atbalsta fondu.

Fotogalerija skatāma šeit