Vienotais pieraksts: +371 67000610

Stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” svin 50 gadu pastāvēšanas gadadienu 

Sestdien, 19. jūnijā tika atzīmēts nozīmīgs notikums – mūsu slimnīcas stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” 50 gadu pastāvēšanas gadadiena. Sirsnīgi sveicam visus stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” kolēģus!
“Šodien esam šeit, lai atzīmētu ko nozīmīgu un būtisku. Ne tikai Rīgas Austrumu slimnīcā, bet arī visā Latvijas medicīnas sistēmā kopumā. Ja mēs raugāmies un vērtējam no cilvēka perspektīvas, tad neapšaubāmi 50 gadi apliecina briedumu, spēku, ambīcijas un skaidru skatu nākotnē. Tā ir sapratne par to, ko nedarīt, bet uz ko vēl tiekties. Arī mūsu slimnīcai nākotnē gaidāmas pārmaiņas un man šķiet, ka šī pieredze, kuru esat uzkrājuši, un vīzija, kura jums ir – mūs nesīs tikai tālā uz priekšu, lai sasniegtu mūsu visu kopējo mērķi – Plaušu veselības centra izveidi. Paldies ikvienam!” pasākumā ievadvārdus teica mūsu slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists asoc. prof. Haralds Plaudis.
“Mēs esam piedzīvojuši dažādus laikus – arī valsts iekārtas maiņu. Slimnīca tika celta vēl Padomju laikā, bet pēc 20 gadiem iesoļojām neatkarīgā Latvijā. Bija jāpiedzīvo nozīmīgas pārmaiņas veselības sistēmā. Daktera J. Leimaņa laikā mūsu slimnīcā darbu uzsāka daudz jaunu speciālistu. Viņš saprata, ka, lai izveidotu stipru un vienotu slimnīcu, speciālisti ir jāapmāca un viņos ir jāiegulda. Tika izveidots pasaulē pirmais Pasaules Veselības organizācijas Sadarbības centrs, kur apmācām gan studentus, gan rezidentus un veicam izglītošanu arī starptautiskā līmenī. Mūsu stacionāra kolektīvs ir stiprs, radošs, mērķtiecīgs un zinošs – ar spēcīgu piederības sajūtu slimnīcai. To pamana un novērtē arī pacienti, kas ir mūsu vislielākā vērtība. Spilgti atceros kādu pateicības vēstuli no vienas nodaļas pacientēm, kur bija minēts šāds teikums: “Mēs redzam, ka šīs nodaļas sienas sen nav krāsotas un vajadzētu remontu, bet reizēm mēs arī to neredzam, jo esam gatavas gulēt kaut siena kaudzē, lai tikai jūs mums būtu”. Paldies ikvienam kolēģim par to, ka jūs esat!” pauda stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” galvenā ārste Andra Cīrule.
Šobrīd stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” nodrošina tuberkulozes un plaušu slimnieku aprūpi valstī. Stacionārs ir augsta līmeņa veselības aprūpes iestāde pneimonoloģijas, bronholoģijas un torakālās ķirurģijas jomā. Sadarbībā ar citu ārstniecības iestāžu pneimonologiem, Tuberkulozes un plaušu slimību centrs ne tikai nodrošina efektīvu tuberkulozes apkarošanas darbu valstī, bet arī ir vienīgā terciāra līmeņa klīnika plaušu slimību diagnostikā un ārstēšanā, kas daudzās jomās ir pasaules universitāšu klīniku līmenī.
Stacionārs tika uzcelts skaistā priežu meža ieskautā vietā, Mazās Juglas krastā. Netālu no tā tika uzbūvētas dzīvojamās ēkas personālam, kas strādāja šajā slimnīcā. Jauno tuberkulozes slimnīcu atklāja 1971. gada 18. jūnijā. Uz šīs slimnīcas bāzes tika veidota un attīstīta torakālā ķirurģija.
Attēlā: Daina Viļķina – Klīniskās diagnostikas centrā – medicīnas māsa, kura stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
Attēlā: Millija Ozoliņa – Stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Diagnostikas un radioloģijas nodaļas – radiologa asistente, kura stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
Attēlā: Gaida Spravņika – Torakālās ķirurģijas un invazīvās pneimonoloģijas klīnika Operāciju bloka – virsmāsa, kura stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
 Attēlā: Mārīte Piebalga – Torakālās ķirurģijas un invazīvās pneimonoloģijas klīnikas 1.Torakālās ķirurģijas nodaļas – medicīnas māsa, kura stacionārā strādā no tā pirmssākumiem.
Attēlā: Anna Adamsone – Anestezioloģijas klīnikas stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas – Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa, kura stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
Attēlā: Valentīna Krūze – Laboratorijas dienesta Laboratorijas „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Mikobakterioloģijas daļas – vecākā biomedicīnas laborante, kura stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
Attēlā: Aivars Enkūzens, Torakālās ķirurģijas un invazīvās pneimonoloģijas klīnikas Endoskopiju nodaļas – pneimonologs, kurš stacionārā strādā kopš tā pirmssākumiem.
Attēlā: Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā māsa Evija Apalīte un slimnīcas valdes loceklis, ķirurģijas speciālists asoc. prof. Haralds Plaudis.
Attēlā (no kreisās): Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā māsa Evija Apalīte, galvenā ārste Andra Cīrule, mūsu slimnīcas valdes loceklis, ķirurģijas galvenais speciālists asoc. prof. Haralds Plaudis un mūsu slimnīcas pneimonoloģijas galvenais speciālists asoc. prof. Alvils Krams.
Ar muzikālo priekšnesumu priecēja Raita Zapacka trio.