Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcu apmeklē izcils, starptautiski augstu novērtēts eksperts – neiroķirurgs profesors Juha Hernesniemi

Aizvadītajā nedēļā mūsu slimnīcā viesojās profesors Juha Hernesniemi no Somijas, apmeklējot Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīniku, Operāciju bloku, Diagnostiskās radioloģijas centru, kā arī Invazīvās radioloģijas klīniku.
“Mums bija liels gods uzņemt šāda līmeņa speciālistu mūsu slimnīcā. Profesora Juha Hernesniemi vizīte mums bija ļoti svarīga, jo notika daudzas tikšanās, diskusijas, kā arī profesors piedalījās Latvijas Neiroķirurgu biedrības zinātniskajā sēdē, kurā profesors uzstājās ar lekciju par smadzeņu aneirismu ķirurģiskas ārstēšanas niansēm. Sēdē piedalījās neiroķirurģijas speciālisti ne tikai no mūsu slimnīcas, bet arī no citām Latvijas ārstniecības iestādēm,” sacīja Rīgas Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurgs (eksperts) asoc. prof. Kaspars Auslands.
Pēc vizītes profesors atzinīgi novērtēja mūsu slimnīcu – Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas darbu, sniegto ārstniecības pakalpojumu spektru, ko spējam nodrošināt mūsu pacientiem, operāciju zāļu aprīkojumu, kā arī īpaši izcēla labās savstarpējās attiecības, klīnikas komandas garu un atmosfēru.

Prof. Juha Hernesniemi ir izcils neiroķirurgs, ilgstoši bijis nodaļas vadītājs Kuupio un Helsinku universitātes slimnīcās. Pēdējo gadu laikā strādājis Peru, Indonēzijā, ASV, Nepālā un Ķīnā. Profesors ir starptautiski augstu novērtēts eksperts sarežģītu cerebrovaskulāru saslimšanu (aneirismu, arteriovenozu malformāciju) un smadzeņu audzēju ķirurģiskajā ārstēšanā. Profesionālās karjeras laikā ir veicis vairāk kā 16 000 operāciju, ir 750 zinātnisku publikāciju autors. Prestižais medicīnas žurnāls “World Neurosurgery” ir iekļāvis viņu starp 69 ietekmīgākajiem un labākajiem “gadsimta neiroķirurgiem”.

📸 (no kreisās): Rīgas Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurgs (eksperts) asoc. prof. Kaspars Auslands, prof. Juha Hernesniemi no Somijas un Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs prof. Guntis Karelis