Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcas ārsti Hepatīta dienas ietvaros aicina veikt bezmaksas C hepatīta testu

Šonedēļ Pasaules Hepatīta dienas ietvaros Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” noris veselības profilakses aktivitātes ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību C hepatīta radītajiem draudiem, kā arī informēt par pasākumiem C hepatīta izplatības ierobežošanai.

“Lai atklātu un veiksmīgi cīnītos ar C vīrushepatītu, ir nepieciešams to savlaicīgi diagnosticēt, tāpēc mēs vēlamies aktualizēt un pievērst sabiedrības uzmanību šai slimībai. Vismaz vienreiz mūžā ikvienam cilvēkam būtu jānodod analīzes, lai noskaidrotu, vai organismā ir C vīrushepatīta klātbūtne. Ideālā gadījumā pārbaude būtu jāveic reizi 5-10 gados. Vēlos uzsvērt, ka C vīrushepatīta diagnostika un ārstēšana ir vairāku speciālistu komandas darbs, tāpēc īpaši vēlos pateikt paldies gan Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas kolektīvam, gan mūsu pieredzējušajiem ārstiem infektologiem un hepatologiem”, norāda stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Ambulatoro pakalpojumu vadītāja, medicīnas doktore Inga Ažiņa.

Latvijā ar C hepatītu ir inficēti aptuveni 40 000 iedzīvotāju. Daudzi par šo slimību nemaz nenojauš, jo ne reizi dzīves laikā nav nodevuši analīzes, lai noteiktu šīs infekcijas klātbūtni organismā. Būtiski ir C hepatītu atklāt savlaicīgi un ārstēšanos uzsākt pēc iespējas agrīnāk, turklāt 95% gadījumu šo slimību ir iespējams pilnībā izārstēt. Pacients, kurš nezina, ka ir inficēts, var aplipināt citus, tādējādi vairojot slimības izplatīšanos.

Šonedēļ stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Ambulatorās daļas darbinieku apģērbu rotā dzelteni lakatiņi un nozīmītes, kas atgādina un vienlaikus vērš uzmanību par C vīrushepatīta aktualitāti. Apmeklētājiem ir pieejami informatīvie bukleti par vīrushepatītiem, kā arī informācija par to, kur iespējams veikt bezmaksas testu.

Katram pieaugušam cilvēkam vismaz vienu reizi mūžā ir jāveic C hepatīta infekcijas pārbaude!

Ja ir augsts inficēšanās risks, jāpārbaudās pēc nepieciešamības. Ja pārbaudes rezultāts ir negatīvs, viss ir kārtībā, bet, ja atbilde ir pozitīva,​ nepieciešami papildus izmeklējumi, kas apstiprina vai izslēdz C hepatītu. Ja apstiprinās, pēc iespējas drīzāk jāsāk ārstēšana.

C hepatīta testu iespējams veikt:

Attēlā no kreisās puses: Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas vadītājs dr. Sergejs Ņikišins, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Ambulatoro pakalpojumu vadītāja, medicīnas doktore Inga Ažiņa un 4.Aknu slimību nodaļas vadītāja dr. Ieva Tolmane

Attēlā no kreisās puses: stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” 4.Aknu slimību nodaļas vadītāja dr. Ieva Tolmane, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Ambulatoro pakalpojumu vadītāja, medicīnas doktore Inga Ažiņa un Ambulatoro pakalpojumu vadības direktors Jēkabs Zīle

Attēlā: stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” 6.HIV/AIDS nodaļas vadītāja dr. Gunta Stūre

Attēlā: stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” 4.Aknu slimību nodaļas kolektīvs