Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcā uzsāk darba gaitas pirmais Ukrainas mediķis

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas centrā šonedēļ darbu uzsāka pirmā mediķe no Ukrainas – Natālija Timoščuka (Nataliya Tymoshchuk).

Latvijā Natālija Timoščuka ieradās no Luckas pilsētas, kur strādāja par feldšeri – laboranti Asins donoru centrā. “Bija skaidrs, ka pēc iespējas ātrāk ir jāatrod darbs, lai kaut nedaudz mazinātu satraukumu par ziņu plūsmu no Ukrainas kara notikumiem. Ukrainā palika vīrs un znots. Sazināmies katru dienu un protams, ir satraukums. Bet esmu pateicīga, ka visi esam dzīvi. Mani vecāki, es un meita esam drošībā šeit – Latvijā. Biju gatava strādāt jebkuru darbu, bet māsīcas meita iedrošināja meklēt darba iespējas Austrumu slimnīcā, kas ir lielākā slimnīca Latvijā. Man līdzi bija visi izglītības dokumenti un slimnīcas personāldaļas speciālisti bija ārkārtīgi pretimnākoši – palīdzēja gan ar informāciju, gan ieteikumiem un padomiem. Turklāt man tika piedāvāts darbs, kur varēšu apgūt papildus specializāciju un prasmes, kas mani īpaši iepriecina un noteikti noderēs nākotnē. Esmu pateicīga darba kolēģēm, kas ir ļoti atbalstošas un nevaru nepateikt paldies visiem Latvijas cilvēkiem, kas palīdz mums un atbalsta Ukrainu” – rezumē mediķe.

Natālija Timoščuka šobrīd veiksmīgi apgūst histoloģisko analīžu veikšanas prasmes Patoloģijas centrā. Histoloģiskās analīzes veic, piemēram, lai noskaidrotu, vai cilvēkam ir labdabīgs vai ļaundabīgs audzējs.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis un Patoloģijas centra kolektīvs sveic Natāliju Timoščuku ar darba gaitu uzsākšanu Rīgas Austrumu slimnīcā

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs:Iespējams, daudzi no mums Ukrainas kara notikumu sakarā ir izjutuši bezpalīdzības sajūtu, kad nezinām – kā lai palīdz un kā lai palīdz vairāk? Nolēmām Austrumu slimnīcā piedāvāt darba iespējas Ukrainas mediķiem, kas ierodas Latvijā, bēgot no kara šausmām. Apzināmies, ka tas ir izmisuma solis, lai parūpētos par bērnu un tuvinieku drošību. Šajā brīdī ir svarīgi sniegt atbalstu pēc iespējas ātrāk. Tādēļ no slimnīcas personāldaļas puses palīdzam noorientēties dokumentu kārtošanas formalitātēs, kā arī veicam individuālas darba pārrunas, lai, piemēram, organizētu bezmaksas papildus apmācības. No slimnīcas puses darīsim visu, lai sniegtu palīdzīgu roku Ukrainas mediķiem šajā brīdī, jo arī Latvijas vēstures lappusēs ir bijuši traģiski, netaisnīgi un skaudri notikumi.”

Attēlā no kreisās puses: Patoloģijas centra biomedicīnas laborantes – Iveta Sprance, Maija Urtāne, Natālija Timoščuka un Natālija Moroza

Par darba iespējām Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā interesējušies 30 medicīnas jomas speciālisti no Ukrainas – ārsti, farmaceiti, māsas un laboratorijas speciālisti. Visvairāk pieteikumi ir saņemti no dažādu specialitāšu ārstiem – kardiologiem, neirologiem, anesteziologiem, asinsvadu ķirurgiem, ginekologiem, onkologiem, urologiem un rehabitologiem. Šobrīd, paralēli izglītības dokumentācijas atzīšanas procesa formalitātēm, Ukrainas mediķiem, kas pieteicās darbā, jau ir notikušas pirmās pārrunas ar Rīgas Austrumu slimnīcas klīniku vadītājiem, lai abām pusēm veidotos priekšstats un sapratne par darba procesu, pienākumiem un darba vidi.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Katru gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem vairāk nekā 760 000 pacientu.