Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcā pirms Baltijas urologu kongresa notiks fokālās terapijas pieredzes apmaiņas seminārs un praktiskās apmācības starptautisko ekspertu vadībā   

Baltijas urologu kongress BALTIC 2023 notiek jau astoto gadu un ir lielākā un nozīmīgākā Baltijas urologu ikgadējā tikšanās. Kongresa ietvaros notiks ārstu – gan Baltijas, gan Eiropas līmeņa ekspertu – tikšanās, pieredzes un zināšanu apmaiņa, ar mērķi – pilnveidot un paaugstināt uroloģiskās palīdzības kvalitāti (Baltijas reģionā) un sniegt pacientiem tādas pašas ārstēšanas un aprūpes iespējas kā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Šogad, divas dienas – 26. un 27. maijā, Baltijas urologu kongress BALTIC 2023 notiks Rīgā. Tradicionāli tas tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Urologu asociāciju un katru gadu norisinās kādā no Baltijas valstu pilsētām. Šogad gods šo notikumu organizēt ir Latvijas urologu asociācijai un tās biedriem.

Normunds Staņēvičs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Pacienti sagaida inovatīvas ārstēšanas metodes un mūsdienīgu terapiju jau šodien. Esmu gandarīts, ka mūsu slimnīcā priekšdziedzera vēža pacientiem ir pieejamas mūsdienīgas un saudzējošas ārstēšanas metodes, kas ļauj saglabāt turpmāko dzīves kvalitāti.”

BALTIC 2023 notiek laikā, kad Eiropas komisija ir izziņojusi vēža apkarošanas plānu (Cancer Beating plan). RSU profesors Vilnis Lietuvietis, Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs: “Arī Latvijā uroloģiskās onkoloģijas slimību skaita pieaugums raisa pamatotas bažas ne tikai ārstu un veselības aprūpes nozares atbildīgo amatpersonu vidū, bet arī plašākā sabiedrībā un, protams, ikvienam pacientam, kas saskaras ar šo onkoloģisko saslimšanu. Priekšdziedzera vēža skrīninga programma līdztekus krūts vēža un gastrointestinālo audzēju skrīningam, šodien ir kļuvusi par aktuālu problēmu, kas prasa tūlītējus risinājumus un uzlabojumus. Uroģenitālo audzēju skaits gada griezumā veido apmēram piekto daļu no visiem audzējiem, bet vīriešiem – katrs trešais no  jauna saslimušajiem ir ar šo audzēju veidu, tāpēc situācija ir aktuāla un prasa tūlītējus mūsdienīgus risinājumus, līdzīgi kā ieroču arsenāla atjaunošanu ar modernām, mūsdienīgām tehnoloģijām kara apstākļos Ukrainā.”

Dienu pirms urologu kongresa  BALTIC 202325. maijā (ceturtdien) Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (visu dienu) notiks pieredzes apmaiņas seminārs un darbnīca: “Fokālā terapija priekšdziedzera ārstēšanā ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu”.

Juris Jansons, Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārsts-urologs, Latvijas Urologu asociācijas valdes loceklis, pasniedzējs RSU: “Veiksmīgai cīņai ar onkoloģiskajām saslimšanām/slimībām ir nepieciešama nepārtraukta cilvēkresursu un zināšanu atjaunošana un papildināšana, tāpat nepieciešamas jaunas – precīzākas ārstēšanas un diagnostikas metodes.”

Darbnīcā līdztekus Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadošajiem urologiem piedalīsies eksperti no Francijas, Lietuvas un Igaunijas, lai dalītos pieredzē un izzinātu fokālās terapijas iespējas priekšdziedzera vēža ārstēšanā. Īpaši uzsverot glābjošās terapijas nozīmi situācijās, kad vēzis ir atgriezies pēc ārstēšanas ar staru terapiju.

Fokālo terapiju veic ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu, kas ir mazinvazīva robot-asistēta priekšdziedzera vēža ārstēšanas metode. Tā radīta ar mērķi – efektīvi ārstēt priekšdziedzera vēzi, saudzējot apkārtējos audus, tādā veidā saglabājot apkārtējās veselo audu struktūras. Šī metode ļauj pacientam saglabāt  seksuālo funkciju un nerada/vai atrisina urīna nesaturēšanas problēmas, kas ļauj pacientam atgūt un saglabāt dzīves kvalitāti.

Šobrīd Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas urologi ir vienīgie Baltijā, kas piedāvā saviem pacientiem fokālo terapiju ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu kā vienu no efektīvām priekšdziedzera vēža ārstēšanas metodēm.