Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā veiksmīgi aizvadīts starptautisks seminārs – Hronisku totālu oklūziju diena

Šogad, 9. aprīlī, jau 12. reizi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās ikgadējais starptautiskais seminārs – CTO day Riga East Clinical Univeristy Hospital jeb Hronisku totālu oklūziju (HTO) diena, kurā piedalījās pasaulē vadošie invazīvie kardiologi no dažādām valstīm.

Semināru ar uzrunu atklāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists asoc. prof. Haralds Plaudis.

“Jau 12. gadu pēc kārtas noris šis starptautiskais seminārs, kas veltīts vienam no izaicinošākajiem bojājumiem invazīvās kardioloģijas jomā – hroniskām totālām koronārās artērijas oklūzijām (HTO) un iespējai šos asinsvadu slēgumus koriģēt, tādējādi nodrošinot asinsplūsmas atjaunošanos sirds muskulī. Mūsu slimnīcas invazīvie kardiologi Arta Kalniņā vadībā jau ilgstoši ir apliecinājuši savu izcilību komplicētu klīnisku situāciju risināšanā. Iepriekš semināru klātienē ik gadu apmeklēja vairāk nekā 60 dalībnieku no vairāk nekā 10 dažādām pasaules valstīm. Arī šogad, neraugoties uz Covid-19 pandēmijas izaicinājumiem, seminārs joprojām notiek. Neskatoties uz Covid pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadošo lomu Covid-19 pacientu ārstēšanā, eksperti ir sanākuši kopā, lai diskutētu par jaunākajiem pētījumiem, kā arī dalītos ar praktisko pieredzi HTO jomā, tādējādi nepārtraukti uzlabojot pacientu ārstēšanu,” pauž Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists asoc. prof. Haralds Plaudis.

Ņemot vērā esošos apstākļus saistībā ar Covid-19 pandēmiju, šogad pirmo reizi starptautiskais seminārs tika organizēts attālināti, Zoom platformā. Semināra dalībniekiem tiešraidē bija iespēja vērot četras paraugoperāciju demonstrācijas nosprostotu asinsvadu caurteces atjaunošanā, ko veica kardiologi trīs Latvijas slimnīcās: Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Daugavpils Reģionālajā Slimnīcā.

Tāpat semināra programmā tika iekļautas arī pasaulē vadošo speciālistu lekcijas, gadījumu analīze un diskusiju daļa.

“Uzskatu, ka ārsta profesijā nemitīgi jāturpina mācīties un apgūt ko jaunu. Šāda veida semināri ir lieliska iespēja, kā bagātināt savas zināšanas un pilnveidot kompetences. Šajā specialitātē nepieciešams daudz praktisku iemaņu, ko pilnvērtīgi nevar apgūt, tikai lasot grāmatas vai kādus zinātniskos avotus. Turklāt – pilnīgi slēgti sirds asinsvadi jeb hroniskas totālas oklūzijas joprojām ir viens no lielākajiem izaicinājumiem invazīvajā kardioloģijā, kā arī tas ir viens no sarežģītākajiem sirds asinsvadu bojājumiem,” saka semināra organizators, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Sirds asinsvadu klīnikas vadītājs Artis Kalniņš.

Seminārā piedalījās :

 • Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Sirds asinsvadu klīnikas, Neatliekamās kardioloģijas nodaļas un Invazīvās kardioloģijas nodaļas speciālisti, kuri tiešraidē veica divas paraugoperāciju demonstrācijas.
 • Trīs citu Latvijas slimnīcu kardiologi ar savām komandām, kas tiešraidē veica divas paraugoperāciju demonstrācijas:
  • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe Dace Sondore;
  • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Aigars Lismanis;
 • Daugavpils Reģionālās Slimnīcas Angiogrāfijas un sirds kateterizācijas laboratorijas nodaļas vadītājs Vladimirs Osipovs.
 • Četri ārvalstu vieslektori, pasaulē vadošie invazīvie kardiologi, kuri lasīja lekcijas par aktualitātēm HTO jomā. Visi vieslektori vismaz vienu reizi viesojušies mūsu slimnīcā klātienē:
 • Masahisa Jamane (Masahisa Yamane), līderis HTO jomā no Japānas;
 • Goerans Olivekrona (Göran Olivecrona) no Zviedrijas;
 • Imre Ungi (Imre Ungi) no Ungārijas;
 • Sergejs Furkalo (Sergey Furkalo) no Ukrainas.

HTO dienu organizēja Rīgas Austrumu slimnīcas Sirds un asinsvadu slimību klīnikas vadītājs, invazīvais kardiologs Artis Kalniņš, kurš pirmais Latvijā sācis praktizēt vairākas jaunas pilnīgi slēgtu sirds asinsvadu invazīvās ārstēšanas metodes, iepriekš apgūstot tās līdzīgos semināros ārvalstīs. Baltijas valstīs mūsu slimnīcas Sirds un asinsvadu slimību klīnika ir vadošā pilnīgi slēgtu sirds asinsvadu invazīvās ārstēšanas jomā.

Attēlā: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Sirds asinsvadu slimību klīnikas kardiologs Guntis Lukstiņš.

Attēlā: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Aigars Lismanis.

Attēlā: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe Dace Sondore.

Pasaulē vadošais invazīvais kardiologs Sergejs Furkalo (Sergey Furkalo) no Ukrainas lasīja lekciju par aktualitātēm HTO jomā.

Pasaulē vadošais invazīvais kardiologs Imre Ungi (Imre Ungi) no Ungārijas lasīja lekciju par aktualitātēm HTO jomā.