Pēc Austrumu slimnīcas ielūguma Latvijā viesojas starptautiska mēroga autoritāte uroloģijas ārstniecībā un pētniecībā profesors J. O. R. Sønksen
Pēc Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) ielūguma Latviju divu dienu vizītē apmeklē starptautiska mēroga eksperts profesors no Dānijas Jens Oto Reimerss Senksens (Jens Otto Reimers Sønksen), kurš pārstāv Herlevas un Gentoftes slimnīcas uroloģijas klīniku Kopenhāgenā un ir arī Eiropas Urologu asociācijas (European Association of Urology — EAU) valdes loceklis un izpilddirektors. Profesora vizītes mērķis ir dalīšanās zināšanās un pieredzē par veselības aprūpes iespējām un pieredzi Dānijā, kā arī interese par uroloģisko pacientu aprūpi Austrumu slimnīcā. Profesors tikās ar Austrumu slimnīcas valdi, ārstniecības un aprūpes vadošajiem speciālistiem, bet Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā iepazinās ar tehnoloģiju nodrošinājumu un ārstēšanās apstākļiem, paužot gandarījumu par stratēģisko virzību uz ekselences centra izveidi uroloģiskā profila pacientiem Austrumu slimnīcā. 6. augustā profesoram J. O. R. Senksenam paredzēta tikšanās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri.
Latvijā un Austrumu slimnīcā profesors J. O. R. Senksens viesosies divas dienas – 5. un 6.augustā. Pirmdien, 5. augustā, profesors tikās ar Austrumu slimnīcas vadību, vadošajiem speciālistiem un Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārstiem, iepazinās ar uroloģisko pacientu aprūpi un ārstēšanas iespējām, kā arī tehnoloģiju izmantojumu, ārstējot pacientus klīnikā. Profesors dalījās pieredzē, kas gūta, konsultējot Herlevas un Gentoftes slimnīcas uroloģijas klīnikā Dānijā, un pauda gandarījumu par stratēģisko virzību uz ekselences centra izveidi uroloģiskā profila pacientiem Austrumu slimnīcā. Pēc J. O. R. Senksena domām, pacientu ārstēšana un aprūpe Austrumu slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā tiek realizēta, balstoties medicīniskās vadlīnijās, līdzīgi kā Eiropas vadošajās klīnikās.
Profesors J. O. R. Senksens vizītes laikā atzina: “Pirms 15 gadiem, kad raudzījos uz Austrumu slimnīcu, redzēju strauju virzību uz izaugsmi, bet šodien, esot šeit, esmu gandarīts redzēt slimnīcas virzības augļus. Esat spējuši neatlaidīgi virzīties soli pa solim uz priekšu pretim izvirzītajiem mērķiem. Austrumu slimnīcu redzu kā labu piemēru, ka sistēma strādā. Svarīgi stiprināt savstarpējo tīklošanos un starptautisko sadarbību, lai iedvesmotos un iegūtu vērtīgu informāciju un zināšanas, kas palīdzētu arvien sasniegt labākus rezultātus, nemitīgi uzlabojot pacientu ārstēšanu un aprūpi.”
Savukārt Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs uzsvēra: “Mūsu lielākā atbildība ir izveidot nākotnes platformu Austrumu slimnīcas attīstības stratēģijai turpmākajiem pieciem gadiem. Ir daudz labu lietu, ko mēs varam paveikt, lai uzlabotu ārstēšanas procesus un tādējādi investētu sabiedrības veselībā. Lai gan apzināmies, ka tas ir ilgs ceļš un jārēķinās ar daudziem izaicinājumiem, mums ir mērķis un virziens, kurp ejam. Esam ieinteresēti sadarboties un ieviest labāko starptautisko pieredzi, ārstējot pacientus Austrumu slimnīcā.”
Vizītes ietvaros Austrumu slimnīcā profesors dalījās zināšanās un pieredzē, uzstājoties ar lekcijām par būtiskām un aktuālām tēmām, iepazīstinot ar veselības aprūpes sistēmu Dānijā, galvaspilsētas reģionā; ar Uroloģijas zinātniskā institūta darbību Herlevas un Gentoftes slimnīcā, Kopenhāgenā, un ar Eiropas Uroloģijas asociācijas aktualitātēm un iespējām uzlabot uroloģisko pacientu aprūpi.
Vizītes laikā Latvijā profesors 6. augustā tiksies arī ar Latvijas Republikas veselības ministru Hosamu Abu Meri, lai pārrunātu būtiskus jautājumus uroloģiskā profila pacientu ārstēšanas pilnveidošanā:
- Robotizētās ķirurģijas loma uroloģijā – plašas izmantošanas priekšrocības, izaicinājumi robota asistētas ķirurģijas metodes ieviešanai praksē. Herlevas un Gentofes slimnīcu pieredze;
- Iespējas piedalīties ES finansētos projektos, kuru mērķis ir uzlabot uroloģisko aprūpi, kopīgās pētniecības iniciatīvas, kā arī apmaiņas apmācību programmas;
- EAU loma un ietekme uroloģiskās veselības politikas veidošanā Eiropas Savienības dalībvalstīs, veselības iestādēs un Eiropas Komisijā.
Profesors J. O. R. Senksens ir EAU izpilddirektors un arī valdes loceklis. Savā mītnes zemē Dānijā profesors ir Herlevas un Gentoftes Uroloģijas zinātniskā institūta vadītājs un konsultants Herlevas un Gentoftes slimnīcas Uroloģijas klīnikā. Viņš ir profesors Kopenhāgenas universitātē un žurnāla “European Urology Today” galvenais redaktors. EAU apvieno vadošos urologus, un tās misija ir veicināt augstākos ārstniecības un medicīnas tehnoloģiju standartus uroloģiskajā aprūpē Eiropā un pasaulē.
Austrumu slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika ir vadošā klīnika uroloģisko pacientu aprūpē valstī, kas izveidota 2009. gadā un šogad atzīmē 15 gadu pastāvēšanas jubileju. Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika ir apmācību bāze studentiem un jaunajiem ārstiem – urologiem, ķirurgiem, ginekologiem, traumatologiem, dermatologiem, ģimenes ārstiem. Šo gadu laikā savas rezidentūras studijas pabeiguši un kļuvuši par speciālistiem 19 jaunie ārsti urologi. Klīnikas ārsti piedalas akadēmiskajos un tirgus orientētajos pētijumos, ieviešot ikdienas praksē jaunas diagnostikas un ārstniecības metodes, lai sniegtu Latvijas pacientiem atzītu ārstēšanu kā vadošajās Eiropas klīnikās.
Par Austrumu slimnīcu
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.