Vienotais pieraksts: +371 67000610

Onkoloģiskie pacienti arī turpmāk saņems paredzēto un nepieciešamo ārstēšanu stacionārā Latvijas Onkoloģijas centrs

Vakar, 3.decembrī, veicot plānveida Covid-19 skrīningu stacionāra Latvijas Onkoloģijas centrs 4. Abdominālās ķirurģijas nodaļā Covid-19 infekcija tika atklāta 21 pacientam, kā arī nodaļā strādājošajiem mediķiem un atbalsta personālam.

Onkoloģiskajiem pacientiem arī turpmāk tiks nodrošināta visa nepieciešamā medicīniskā palīdzība stacionārā un ambulatorā etapā.

Lai pasargātu onkoloģiskos pacientus un personālu, kā arī nepieļautu Covid-19 infekcijas tālāku izplatību, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Operatīvās vadības grupa pieņēma lēmumu uz laiku slēgt Abdominālās ķirurģijas nodaļu un veikt visus nepieciešamos epidemioloģiskos pasākumus, lai onkoloģiskiem pacientiem arī turpmāk nodrošinātu visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību – operācijas, diagnostiskos izmeklējumus, ārstu konsultācijas un konsīlijus.

4. Abdominālās ķirurģijas nodaļas pacientiem, kam nepieciešama turpmāka ārstēšanās stacionārā – tā tiks nodrošināta. Ārstēšanas procesa nepārtrauktības nodrošināšanai daļu no minētās nodaļas pacientiem uzņems, ārstēs, izmeklēs un operēs stacionāra “Gaiļezers” Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikā, kuras speciālisti ir kvalificēti onkoloģiskās palīdzības sniegšanā.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi turpina sniegt onkoloģiskajiem pacientiem ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, dzīvībai svarīgo orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju un dienas stacionāra pakalpojumus hematoloģijā.