Vienotais pieraksts: +371 67000610

Neskatoties uz īslaicīgu elektrības pārrāvumu stacionārā “Gaiļezers”- pacientiem tiek nodrošināta ārstēšana un neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” 7. un 1. korpusā šorīt notika īslaicīgs elektrības padeves pārrāvums. Pacientiem, kas iestājušies slimnīcā plānotā kārtā vai akūtā veselības stāvoklī – nepieciešamā medicīniskā palīdzība tika sniegta.  Akūtie invazīvās radioloģijas pacienti, kā arī akūtie sirds saslimšanu pacienti tika novirzīti uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu. Savukārt Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika turpina sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Lai gan stacionāra “Gaiļezers” operāciju blokā elektrības padeves traucējumi netika konstatēti, tika pieņemts lēmums – pabeigt iesāktās operācijas un uz laiku (2h) pārtraukt plānotās operācijas.

Avārijas brigādei operatīvi izdevās atjaunot elektrības padevi 1. korpusā, tādējādi Diagnostiskās radioloģijas izmeklējumi  pacientiem tiks nodrošināti saskaņā ar pierakstu laikiem. Iemesli šim elektrības pārrāvuma incidentam tiks skaidroti.

Šobrīd plānotā apmērā tiek veiktas operācijas, dažādas medicīniskās manipulācijas, kā arī sniegtas ambulatorās ārstu konsultācijas.


Izziņai. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Pagājušajā gadā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāros ārstējās 54 490 pacienti, bet dienas stacionāros – vairāk nekā 25 058 pacienti. Būtisks fakts: Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstējas aptuveni 75% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. No kopējā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pacientu skaita – onkoloģisko pacientu īpatsvars ir tuvu 30%.