Vienotais pieraksts: +371 67000610

Mūsu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā par dezinfekciju izolatoros un citās telpās tagad gādā robots. Dezinfekcijas robots automātiski vai manuāli pārvietojas telpā, un izmantojot UV-C gaismu, vienas minūtes laikā neitralizē līdz pat 99,99% baktēriju un vīrusu, kas atrodas gan uz dažādām virsmām, gan arī gaisā. UV-C gaisma iznīcina DNS un RNS struktūras mikroorganismus – tai skaitā arī koronavīrusu, tādējādi samazinot inficēšanās izplatības risku.
Robota svars ir 120 kilogrami, tā darbības laiks ir 2 stundas, bet uzlāde aizņem 5 stundas. Tāpat tas ir aprīkots ar sensoriem. Ja tā darbības laikā ceļā gadās kāds šķērslis, robots apstājas un atsāk darbošanos tikai tad, kad tam apkārt nav nekādu traucēkļu.
Šāda veida dezinfekcijas roboti pandēmijas laikā citās valstīs tiek izmantoti ne vien ārstniecības iestādēs, bet arī aprūpes centros, skolās, lidostās, tirdzniecības centros, pārtikas rūpniecībā un farmācijā.
🔸 Dezinfekcijas robots ir ražots Dānijā, tā izplatītājs Latvijā ir uzņēmums SIA “Diamedica”. Robota cena ir 63’000 EUR (bez PVN), Rīgas Austrumu slimnīca šo ierīci ir saņēmusi kā dāvinājumu no Eiropas Savienības.

Dezinfekcijas robots tā darbības laikā mūsu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā

d