Vienotais pieraksts: +371 67000610

Latvijas Valsts prezidents apmeklē Austrumu slimnīcu

Šodien, 2023. gada 4. decembrī, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu. Vizītes sākumā bija prezidenta tikšanās ar slimnīcas valdi, kuras laikā iepazīstinājām ar faktiem, kas raksturo valstī lielāko daudzprofilu klīniskās universitātes slimnīcu: pie mums strādā 5000 darbinieku, un gadā ārstējam 1 miljonu pacientu, tostarp 80% visu onkoloģisko pacientu. Slimnīcas vadība izstāstīja slimnīcas nākotnes redzējumu gan digitalizācijas un datu apmaiņas jomā, gan ārstniecības un zinātnes attīstībā, gan lielo infrastruktūras objektu celtniecībā.

Pēc tam sekoja Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas apmeklējums, kur prezidents tikās ar darbiniekiem un klīnikas vadītāju dr. Alekseju Višņakovu. Sekoja stacionāra “Gaiļezers” Neatliekamās radioloģijas nodaļas apmeklējums, kura laikā notika tikšanās ar darbiniekiem un nodaļas vadītāju dr. Aiju Jaudzemu. No stacionāra Gaiļezers Valsts prezidents devās uz stacionāru Latvijas Onkoloģijas centrs, izmantojot jaunatklāto abus stacionārus apvienojošo virszemes gaisa pāreju un apmeklējot Latvijā lielāko un modernāko slēgta tipa aptiekas loģistikas kompleksu, kur tikās ar darbiniekiem un aptiekas dienesta vadītāju Lailu Eglīti. Savukārt Latvijas Onkoloģijas centrā Valsts prezidents tikās ar stacionāra vadītāju dr. Andreju Pčolkinu un iepazinās ar ārstu darbu operāciju zālēs, tālāk apskatot arī zāļu jaucējrobotus. Savukārt Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs dr. Arturs Šorubalko iepazīstināja ar onkoloģisko pacientu ārstniecības iespējām un modernajām staru terapijas, brahiterapijas un scintigrāfijas iekārtām. Valsts prezidents bija ieinteresēts dažādās detaļās par mūsu darbu, uzmanīgi ieklausījās, komunicēja ar ārstniecības personālu un citiem slimnīcas darbiniekiem.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja