Vienotais pieraksts: +371 67000610

Izdots informatīvā materiāla “Insults tabulās un shēmās” papildinājums

Mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Insulta vienības ārsti izdevuši informatīvā bukleta “Insults tabulās un shēmās” papildinājumu jeb 2. izdevumu. Ceļvedis paredzēts mediķiem, tajā apkopota būtiskākā informācija par to, kā rīkoties akūta insulta gadījumā.

“Regulāri mainās akūta insulta pacientu ārstēšanas vadlīnijas, tāpēc esam informatīvo materiālu papildinājuši ar jaunu informāciju. Piemēram, ir mainījušas indikācijas trombolīzei, kā arī tiem, kuriem tiek veikta trombektomija. Tāpat pēc kolēģu lūguma esam pievienojuši informāciju par antikoagulantu un antiagregantu lietošanu gan pirms, gan pēc medicīniskajām manipulācijām. Tā ir būtiska un ikdienā noderīga informācija insulta pacientu ārstēšanā,” skaidro mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs asoc. prof. Guntis Karelis.

Bukletu plānots nosūtīt arī ārstiem uz citām Latvijas slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Skatīt informatīvā ceļveža elektronisko versiju.

Atgādinām, ka akūta insulta gadījumā jārīkojas ātri un precīzi. Jo ātrāk cilvēks saņem palīdzību, jo lielāka iespējamība, ka insults neatstās nopietnas sekas un pacients varēs atgriezties ierastajā dzīves ritmā.