Austrumu slimnīcā vairāki cietušie ar traumām, kas gūtas, novēršot vētras sekas. Ārsti atgādina, ka bez droša aprīkojuma tas var beigties traģiski
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) turpina nonākt cietušie, kuri traumas guvuši, likvidējot vētras radītās sekas. Ārsti atgādina, ka bez droša aprīkojuma, tajā skaitā ķiverēm, aizsargbrillēm un atbilstoša apģērba, koku zaru zāģēšana vai jumta labošana var beigties traģiski.
Vētras seku novēršanā iesaistās ne tikai speciālie dienesti, bet arī daudzi brīvprātīgie, kuri mēģina pašu spēkiem novākt nolūzušos kokus vai labot ēku konstrukcijas. Tāpēc Austrumu slimnīcā nokļūst cietušie, kuri traumas guvuši, likvidējot vētras radītas sekas.
Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas (NMPUK) klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs uzsver, ka vairākiem pacientiem konstatētas salīdzinoši vieglas traumas, un pēc palīdzības sniegšanas viņi varēja turpināt ārstēties ambulatori. Taču vissmagāk cietis vakar NMPUK nogādāts 63 gadus vecs vīrietis, kurš, mēģinot nozāģēt salauztus koka zarus, krita no liela augstuma un guva multiplus iegurņa kaulu un mugurkaula lūzumus.
Pēc diagnostikas un neatliekamās palīdzības NMPUK pacientam bija nepieciešama steidzama operācija ar mērķi apturēt intensīvu iekšējo asiņošanu. Pacienta stāvoklis ir stabilizēts, bet prognozējama vairāku mēnešu ilga ārstēšana un rehabilitācija.
Ārsti atgādina, ka bez droša aprīkojuma, tajā skaitā ķiverēm, aizsargbrillēm un atbilstoša apģērba, koku zaru zāģēšana vai jumta labošana var beigties traģiski. Austrumu slimnīcas mediķi aicina ievērot piesardzību un rūpēties par savu un apkārtējo drošību, iesaistoties vētras seku likvidācijā!
Par Austrumu slimnīcu
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.