Vienotais pieraksts: +371 67000610

Austrumu slimnīca septīto reizi uzņem Ukrainas karā smagi cietušos

Šodien, 2023. gada 19. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau septīto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti Ukrainas karā smagi cietušie. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 14 ievainotie, tostarp bērns, kurš tālāk ārstēsies Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas un MHelp.com sadarbība risinās jau kopš 2022.gada, kad Krievija iebruka Ukrainā, un šogad septembrī slimnīca Ukrainā cietušos uzņem jau septīto reizi. Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Lai novērstu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no atvestajiem pacientiem pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”. Plānots, ka viens pacients saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā. Savukārt bērns kopā ar mammu tiks nogādāts ārstēšanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz Austrumu slimnīcu tiek īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai – labdarības projekta M-Help.com dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Par Austrumu slimnīcu

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidiciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.