Vienotais pieraksts: +371 67000610

Austrumu slimnīcā palīdzība sniegta jau 284 Ukrainas karā cietušajiem kareivjiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) jau 14. reizi uzņemti ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu atgādātie Ukrainas karā smagi cietušie kareivji. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 18 smagi ievainotie. Kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma Austrumu slimnīcā uzņemti jau 284 Ukrainas karavīri, tostarp arī Rehabilitācijas klīnikā – 60 karavīru.

Austrumu slimnīca aktīvi iesaistās karā cietušo ukraiņu karavīru ārstēšanā un rehabilitācijā jau kopš 2022. gada. Arī šoreiz pacientus Austrumu slimnīcā sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK), Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas, Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas, kā arī Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas.

Visiem pacientiem veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Pēc izmeklējumu veikšanas NMPUK, izvērtējot pacientu veselības stāvokli un gūto traumu smagumu vairāki pacienti pārvesti turpināt atveseļošanās procesu uz citām Latvijas ārstniecības iestādēm.

Ukrainas karā cietušie pacienti uz Austrumu slimnīcu tiek atgādāti, pateicoties labdarības projekta M-Help.com dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka privātai iniciatīvai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Par Austrumu slimnīcu

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidiciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.