Vienotais pieraksts: +371 67000610

Austrumu slimnīcā kopš kara sākuma uzņemti jau vairāk nekā 340 smagi cietušie ukraiņu karavīri

Šodien, 2024. gada 26. septembrī, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) jau 18. reizi ar labdarības projekta “M-Help.com” organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti Krievijas uzsāktajā karā smagi cietušie Ukrainas karavīri. Šodien Austrumu slimnīcā tika uzņemts jau 341. pacients. Šā gada augustā apritēja divi gadi, kopš Austrumu slimnīcas mediķi un atbalsta personāls aktīvi iesaistās Ukrainas atbalstā, sniedzot palīdzību gan smagi ievainotajiem karavīriem, gan citiem cietušajiem.

Autobusu ar Ukrainas karavīriem sagaidīja ne Austrumu slimnīcas mediķu komanda, bet arī valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs un Ukrainas vēstniecības Latvijas Republikā pārstāvji Natālija Bereza (Natalia Bereza) un Jevgens Jankovskis (Evgen Jankovsky).

Tālo ceļu līdz Latvijas lielākajai slimnīcai šoreiz mēroja 28 karā cietušie. Pacientus Austrumu slimnīcā uzņēma multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK) un Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas.

Visiem pacientiem, kas ieradās no Ukrainas, Austrumu slimnīcā veica vispusīgu veselības stāvokļa novērtēšanu, tajā skaitā dažādus laboratoriskos izmeklējums. Katram pacientam tika paņemti vismaz 10 dažādi analīžu paraugi, kurus Austrumu slimnīcas Laboratorijas dienestā testē uz vismaz 27 dažādiem parametriem, ieskaitot multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās. Vairākiem cietušajiem Neatliekamās radioloģijas nodaļas speciālisti veica papildus radioloģiskus izmeklējumus ievainojumu stāvokļa precizēšanai.

Austrumu slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā ārstēsies divi ļoti smagus un komplicētus kara ievainojumus guvuši karavīri. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas operācijas. Savukārt pēc šīm komplicētajām un smagajām kara traumu operācijām ar viņiem strādās fizioterapeiti, ergoterapeiti, rehabilitologi un funkcionālie speciālisti.

Savukārt pārējie kareivji pēc izmeklējumu veikšanas NMPUK atkarībā no traumu seku specifikas dosies uz citām Latvijas ārstniecības iestādēm. Plānots, ka pieci pacienti turpinās ārstēšanu Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Desmit pacientus pārvedīs uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”, bet 11 pacienti turpmākai ilgstošai rehabilitācijai tiks transportēti uz Rehabilitācijas centru “Jaunķemeri”.

Pacientus Austrumu slimnīcā uzņēma:

neatliekamās medicīnas ārstes Sandra Seimane un Zane Baula,

rezidents traumatologa ortopēda specialitātē Vladislavs Nikolajs Makovskis,

māsas Darja Krasjuka, Aļona Zijangirova, Elīna Aļtšulere,

sanitāri Gļebs Subakovs, Mareks Kānbergs, Iļja Nikolajevs, Genādijs Stepanovs,

māsu palīdze Irīna Ivanova,

reģistratori Ieva Tālberga, Jurate Balode, Anita Gavare, Kristīne Igaune.

Uzņemšanas procesu organizēja un vadīja Aleksejs Višņakovs, Genādijs Ričards Rusanovs, Aleksandrs Garins un  Inese Larionova.

Ukrainas karā cietušie pacienti uz Austrumu slimnīcu tiek atgādāti, pateicoties labdarības projekta “M-Help.com” dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka privātai iniciatīvai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Attēli ar ukraiņu ievainoto uzņemšanu Austrumu slimnīcā pieejami te.


Par Austrumu slimnīcu 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidiciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.