Vienotais pieraksts: +371 67000610

Austrumu slimnīca atkārtoti uzsver – nav faktu par pacienta “piekaušanu” vai “aizbēgšanu”, proaktīvi top papildu protokoli

Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) 2024. gada 25. janvārī informēja par konstatētu incidentu, norādot, ka slimnīcai ir ierobežotas iespējas komentēt konkrētu pacientu jautājumus, vienlaikus uzsverot, ka apgalvojumi par pacienta “piekaušanas” vai “slimnieka aizbēgšanu” neatbilst patiesībai.

Austrumu slimnīca norāda, ka pacienta fiziskais stāvoklis nebija ietekmēts.

Slimnīca ir rīkojusies atbilstoši, izsaucot Valsts policiju un ziņojot pacientu drošības sistēmai, veikta arī padziļināta pārbaude, lai saprastu, vai turpmāk nav nepieciešamas papildu procedūras un rīcības protokoli.

Austrumu slimnīcā ar medicīnas personālu atkārtoti izskatītas un izrunātas rīcības iespējas incidentu izraisīšanās iespēju minimizēšanai. Slimnīcas kārtība situācijās ar noteiktu diagnozi vai recidīviem nepieciešamības gadījumā paredz šādu pacientu izolēšanu, smagākos gadījumos piesaistot psihiatru vai intensīvas terapijas ārstu. Taču konkrētajā gadījumā ir runa par nestandarta situāciju, kuras apstākļi tiek noskaidroti.

Papildus Austrumu slimnīcā drīzumā tiks apstiprināts īpašs atsevišķs delīrija aprūpes un ārstēšanas algoritms, kas līdz šim darbojas kopējā šādu situāciju algoritmā, bet pēc ilgāka monitoringa un tieši Austrumu slimnīcas situāciju analīzes dažādās slimnīcas nodaļās tam pievērsta papildu uzmanība, izveidojot vēl vienu protokolu.


Par Austrumu slimnīcu

 Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.