Vienotais pieraksts: +371 67000610

Aicinām ikvienu pievienoties Pasaules multiplās sklerozes dienai veltītajā sarunā

Aicinām ikvienu pievienoties Pasaules multiplās sklerozes dienai veltītajā sarunā par multiplo sklerozi 28. maijā plkst. 14:00 Zoom platformā!

Tiekamies tiešsaistē!


“Diemžēl Covid-19 vīrusinfekcijas dēļ, nav iespējama plašāka pulcēšanās un satikšanās klātienē ar Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas biedriem, pacientiem un domubiedriem. Šogad, atzīmējot Multiplās Sklerozes dienu, kopā ar Multiplās sklerozes vienības speciālistiem esam sagatavojuši virtuālu video sveicienu ar mērķi aicināt ikvienu pievienoties Pasaules multiplās sklerozes dienai veltītajā sarunā par multiplo sklerozi  un atgādināt – mēs esam šeit, lai palīdzētu,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas nodaļas vadītājs prof. Guntis Karelis.

🔹 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Multiplās sklerozes vienības funkcija ir maksimāli ātri diagnosticēt šo saslimšanu, kā arī katram pacientam izvēlēties piemērotāko ārstēšanas taktiku, mazinot slimības attīstības gaitu un uzlabojot dzīves kvalitāti.

🔹 Multiplās sklerozes klīniskā simptomātika ir atkarīga no centrālās nervu sistēmas bojājuma lokalizācijas. Lai gan šī slimība pagaidām nav pilnībā izārstējama, arī Latvijā ir pieejamas jaunākās ārstēšanas metodes slimības attīstības gaitas palēlināšanā.

🔹 Pasaulē ar šo slimību sirgst vairāk nekā 2,5 milj. cilvēku, savukārt Latvijā slimības prevalence ir līdz 80 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

🔹 Multiplās Sklerozes dienas, kas šogad tiek atzīmēta 30. maijā, mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību un izglītot par šīs slimības simptomātiku, izplatību un ārstēšanas iespējām.