Vienotais pieraksts: +371 67000610

Aicinājums apmeklēt zinātnisko konferenci “Latvija ceļā uz dzemdes kakla vēža izskaušanu”

Lai mudinātu sievietes Latvijā veikt valsts organizētā skrīninga izmeklējumus ar mērķi diagnosticēt pirmsvēža izmaiņas un tās novērst – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šī gada 21. aprīlī tiks organizēts informatīvais pasākums un  zinātniskā konference “Latvija ceļā uz dzemdes kakla vēža izskaušanu”. Tā ietvaros Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā viesosies Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Prezidenta kundze tiksies ar slimnīcas padomes, valdes un ārstniecības padomes pārstāvjiem. Tiks iepazīstināta ar slimnīcas sniegto ambulatoro un stacionāro pakalpojumu klāstu, kas nodrošina pirmsvēža skrīninga un pēcskrīninga, kā arī ļaundabīgo izmaiņu diagnostiku un ārstēšanu. Tāpat Valsts prezidenta kundze Andra Levite tiks iepazīstināta ar plānotajiem ārstēšanas procesa uzlabojumiem, kas saistīti ar slimnīcas virzību uz Nacionālā Vēža centra akreditāciju.

Valsts prezidenta kundze Andra Levite vizītes laikā iepazīsies ar Ginekoloģijas klīnikas līdzšinējās un turpmākās attīstības virzieniem, slimnīcā sniegto ginekoloģisko operāciju un mazinvazīvo manipulāciju klāstu, kā arī apskatīs kolposkopijas izmeklējumu kabinetu un apmeklēs stacionāra “Gaiļezers” Operāciju bloku.

Mediju pārstāvjus aicinām pievienoties šai ekskursijai stacionārā “Gaiļezers”, kas notiks laika posmā no plkst. 10.30. – plkst. 11.30. Ekskursijas laikā būs iespēja intervēt, uzdot jautājumus slimnīcas vadošašiem ārstiem par dzemdes kakla vēža skrīninga metodēm un diagnostiskajiem izmeklējumiem, kā arī uzzināt par skrīninga un ārstēšanas pakalpojumu iespējām slimnīcas ginekoloģiskā profila pacientēm – ārstējoties ambulatori, vai arī stacionārā.

Tāpat žurnālistiem būs iespēja apskatīt stacionāra “Gaiļezers” Ginekoloģijas klīnikas kolposkopijas kabinetu, kā arī doties uz Operāciju bloku, lai gūtu priekšstatu, kur un kādos apstākļos tiek veikti ginekoloģiskie izmeklējumi, medicīniskās manipulācijas vai ginekoloģiskās operācijas.

Vizītes turpinājumā (no plkst.13.00. līdz plkst.17.00) Valsts prezidenta kundze Andra Levite atklās konferenci  “Latvija ceļā uz dzemdes kakla vēža izskaušanu”, kurā vadošie Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģijas un onkoloģijas specializācijas ārsti, diagnosti un laboratorisko izmeklējumu speciālisti – dalīsies pieredzē, prezentēs skaitļos un faktos balstītus secinājumus un atziņas gan par skrīninga metodēm un to efektivitāti, gan  turpmāko ārstēšanu, lai izārstētu un novērstu pilnībā pirmsvēža izmaiņas, gan arī par to, kā mūsdienās tiek ārstēts dzemdes kakla vēzis.

Konferences programma un reģistrācija šeit