Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcā savas gaitas uzsāk 71 topošais ārsts

Šodien, 3. oktobrī, mūsu slimnīcā norisinājās jauno rezidentu uzņemšanas pasākums. Kopskaitā savas gaitas Rīgas Austrumu slimnīcā uzsāka 71 topošais ārsts.

Jaunos kolēģus sveica, uzrunāja un iedrošināja mūsu slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists prof. Haralds Plaudis, rezidentūras vadītāja Viktorija Tripāne, Anestezioloģijas klīnikas vadītāja prof. Agnese Ozoliņa, tehniskā direkora pienākumu izpildītājs Edgars Pudzis un mūsu slimnīcas rezidente ginekoloģijā un dzemdniecībā Katrīna Puriņa-Liberte.

“Mēs priecājamies redzēt ikvienu jauno rezidentu, kuri par savu bāzes mācību ārstniecības iestādi ir izvēlējušies tieši Rīgas Austrumu slimnīcu. Man ir gods būt par daļu no jūsu ceļa uz sasniedzamo mērķi – kļūšanu par sertificētiem ārstiem,” rezidentu pasākumu atklāja mūsu slimnīcas Rezidentūras vadītāja Viktorija Tripāne.

“Viens ļoti būtisks posms jūsu dzīvē ir noslēdzies, bet otrs – tikai sācies. Augstu novērtējam to, ka esat izvēlējušies Rīgas Austrumu slimnīcu par medicīnas iestādi, kur apgūt un pilnveidot savas profesionālās prasmes, iemaņas un zināšanas, lai jau ne tik tālā nākotnē kļūtu par sertificētiem ārstiem. Labu ārstu raksturo spēja uzņemties atbildību jau tajā pašā brīdī, kad ieraugāt pacientu. No pieredzes varu teikt, ka profesionālajā jomā nekas nav vērtīgāks par labu kolēģi, tādēļ arī es jūs aicinu būt atsaucīgiem, atvērtiem un saglabāt cilvēciskumu gan citam pret citu, gan arī pret pacientiem, kuriem tas būs visvairāk nepieciešams. Lai jums savā profesionālajā darbā izdodas sasniegt visu iecerēto un pat vēl vairāk,” sacīja mūsu slimnīcas valdes loceklis un ķirurģijas galvenais speciālists prof. Haralds Plaudis.

Mūsu slimnīcas tehniskā direktora pienākumu izpildītājs Edgars Pudzis jaunajiem kolēģiem pastāstīja par nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem slimnīcas būvniecības un infrastruktūras attīstības projektiem – gan šobrīd īstenošanā esošajiem, gan arī par tiem, ko ir plānots realizēt tuvākā un tālākā nākotnē. Labiekārtota infrastruktūra un mūsdienu prasībām atbilstoša darba vide sniedz vienlīdz būtiskus un neatsveramus ieguvumus kā pašiem darbiniekiem, tā arī pacientiem.

Ieskatu ārstu-rezidentu ikdienā sniedza mūsu slimnīcas rezidente ginekoloģijā un dzemdniecībā Katrīna Puriņa-Liberte, vienlaikus pastāstot arī par Rezidentu padomi, tās būtību un iesaistes iespējām tajā.

“Arī es pirms 4 gadiem atrados jūsu vietā – nedaudz nobijusies, nedaudz naiva par sagaidāmo nākotnē. Ceļš nebūs viegls, taču tas ir ļoti skaists, un noteikti ir tā vērts. Jūs šobrīd atrodaties Latvijā lielākajā ārstniecības iestādē un arī es šo slimnīcu izvēlējos tā iemesla dēļ, ka te tiek nodrošināts multidisciplinārs komandas darbs. Mēs šeit saskaramies ar sarežģītākajiem un neparastākajiem pacientu gadījumiem, kas noder arī zinātniskās darbības veikšanā. Smagās dežūras un lielo darba apjomu atsver gūtā gandarījuma sajūta par ikvienu pacientu, kuram ir izdevies palīdzēt. Rīgas Austrumu slimnīca ir vieta, kur pavisam noteikti iegūsiet  jaunas zināšanas, prasmes un pats galvenais – neatsveramu pieredzi. Man šeit strādāt ir gods un prestižs un ticu, ka jau pēc neilga laika jūs uzskatīsiet tāpat,” teica mūsu slimnīcas rezidente ginekoloģijā un dzemdniecībā Katrīna Puriņa-Liberte.

“Man ir patiess gods un prieks, ka katru gadu interese rezidentu vidū par mūsu slimnīcu arvien pieaug. Mēs ļoti cenšamies radīt motivējošu, draudzīgu un atbalstošu vidi ikviena izaugsmei un profesionālajai pilnveidei. Līdz ar to mūsu slimnīcā ļoti svarīgs ir komandas darbs, ko veido savstarpējā uzticēšanās. Aicinu būs laipniem citam pret citu, komunikabliem un tolerantiem, jo, ticiet man, ieguvēji būsim mēs paši un arī mūsu pacienti. Ceļš līdz kļūšanai par sertificētiem ārstiem būs izaicinājumiem bagāts, taču es iesaku izbaudīt šo svarīgo procesu, ieguldot sevi tajā, kas jums sniedz patiesu prieku un piepildījumu. Lai jums izdodas īstenot savas vēlmes, sapņus un ambīcijas,” rezidentus uzrunāja mūsu slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas vadītāja asoc. prof. Agnese Ozoliņa.

Sveicam jaunos rezidentus un ikvienam topošajam speciālistam novēlam panākumus, izdošanos un neizsīkstošu motivāciju ceļā uz savu mērķu sasniegšanu! Pasākums tika organizēts sadarbībā ar mūsu slimnīcas Atbalsta fondu.

Mūsu slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas vadītāja asoc. prof. Agnese Ozoliņa ar jaunajiem rezidentiem anesteziologa-reanimatologa specialitātē

Mūsu slimnīcas Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas virsārsts asoc. prof. Igors Ivanovs ar jaunajiem rezidentiem ķirurģijas specialitātē