Vienotais pieraksts: +371 67000610

Rīgas Austrumu slimnīcā ginekologi gūst starptautisku pieredzi iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanā

Šī gada 2. un 3. jūnijā Rīgas Austrumu slimnīcā norisinās starptautiska tiešsaistes konference ginekologiem: “Starptautiskā pieredze iegurņa pamatnes problēmu mūsdienīgā ķirurģiskā ārstēšanā”. Konferences mērķis ir gan operējošajiem ārstiem, gan arī ginekologiem, kas pacientes pieņem ambulatori, demonstrēt starptautisku pieredzi vienā no iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanas veidiem. Praktiska ieskata gūšanai tiks veikti arī 7 operāciju paraugdemonstrējumi ginekologa no Vācijas – dr. Tobiasa Tan Tjhen vadībā.


Attēlā: dr. Tobiass Tan Tjhen

“Man ir ārkārtīgi liels prieks un gandarījums viesoties Latvijā lielākajā slimnīcā, lai dalītos praktiskā pieredzē un zināšanās par iegurņa pamatnes patoloģiju ķirurģisku ārstēšanu. Meistarklases ietvaros kopā ar pieredzējušajiem un zinošajiem Rīgas Austrumu slimnīcas ginekologiem analizēsim 7 komplicētus iegurņa patoloģiju gadījumus un veiksim operāciju paraugdemonstrējumus,” pauda Sv. Barbaras klīnikas (St. Barbara klinik) ginekologs un dzemdību speciālists Tobiass Tan Tjhen.


Attēlā: Ginekoloģijas un dzemdniecības galvenā speciāliste prof. Dace Rezeberga

“Iegurņa pamatnes patoloģijas ginekologiem ir aktuāla tēma, jo šāda veida veselības problēmas sievietēm ļoti būtiski ietekmē ikdienu un dzīves kvalitāti. Gan Latvijā, gan arī pasaulē palielinās sieviešu vidējais dzīves ilgums un tā ir apsveicama tendence, taču pats būtiskākais – lai šie gadi tiktu nodzīvoti pēc iespējas pilnvērtīgāk – bez hroniskām kaitēm. Iegurņa pamatnes problēmas – dažādas patoloģijas, ar gadiem ļoti lielā mērā sāk ietekmēt sievietes dzīves kvalitāti: ikdienu un pašsajūtu, tāpēc ir svarīgi tās risināt ne tikai jaunībā – dzemdību un pēcdzemdību periodā, apmeklējot fizioterapeitu un veicot atbilstošus vingrojumus iegurņa muskulatūras stiprināšanai, bet arī nobriedušā vecumā! Mūsdienu medicīnas iespējas, ārstu prasmes un nemitīgā pilnveide palīdzēs rast risinājumu arī sarežģītu patoloģiju gadījumos.” starptautiskās konferences atklāšanā sacīja mūsu slimnīcas ginekoloģijas un dzemdniecības galvenā speciāliste prof. Dace Rezeberga.

Šajā meistarklasē uzskatāmi tiks demonstrēts, ar ko var rezultēties novēlota problēmas risināšana, kad fizioterapija un vingrojumi vairs nav efektīvi, bet ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Līdz ar to uzmanība netiks vērsta uz iegurņa pamatnes profilaksi un vieglu gadījumu ārstēšanu, bet  gan uz komplicētu problēmu risināšanu.

Iegurņa pamatnes patoloģijas ir komplicēta problēma, kas, ņemot vērā sievietes vidējā vecuma palielināšanos, ik gadu kļūst aizvien aktuālāka visā pasaulē. Šāda veida patoloģijas var izārstēt augsta līmeņa universitātes slimnīcā – multidisciplinārā ginekologu, urologu un proktologu komandā, nodrošinot sievietēm visefektīvāko palīdzību un ārstēšanas iespējas.

Dzemdes vai maksts noslīdējumu jeb prolapsu (bruku) visbiežāk veicina tādi faktori, kā: traumas, kas gūtas dzemdību laikā, radikālas ginekoloģiskas operācijas, aptaukošanās, estrogēnu nepietiekamība, fiziski smags darbs, hroniskas plaušu slimības, kas izraisa pastāvīgu klepu, aizcietējumi, iedzimtība u.c.

Katrā valstī statistikas dati par šo patoloģiju sastopamības biežumu atšķiras, taču lielākajā daļā gadījumu sievietei līdz 80 gadu vecumam ir 11 – 12 % risks tikt operētai.

Visā pasaulē operatīvā ārstēšana ir ļoti problemātisks jautājums, jo nav viena “zelta standarta”, kas sniegtu 100% efektu. Bieži vien ķirurģisko ārstēšanu nākas atkārtot, tādēļ arī šīs konferences mērķis ir mācīties no ārvalstu kolēģu pieredzes.


Attēlā:dr. Nellija Lietuviete

“Sievietes ne vienmēr ir gatavas un vēlas runāt par šāda veida ginekoloģiskām problēmām, jo bieži vien nesaprot to nopietnību, tādējādi sadzīvo ar patoloģiju, kas būtiski ietekmē labsajūtu, tai skaitā seksuālo dzīvi, kā arī rada nopietnas veselības problēmas. Vēlos iedrošināt dāmas savlaicīgi vērsties pie ārsta-ginekologa. Jo laicīgāk tas tiks paveikts, jo ātrāk būs iespējams diagnosticēt kaiti un uzsākt efektīvu ārstēšanu. Mūsu mērķis ir Rīgas Austrumu slimnīcā nākotnē izveidot References centru multidisciplinārai iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanai, kur vienkopus sadarbojoties ginekologiem, urologiem un proktologiem, tiktu nodrošināta pēc iespējas efektīvāka diagnostika un ārstēšana, tādējādi arī ievērojami uzlabojot sievietes dzīves kvalitāti,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas Ginekoloģijas klīnikas vadītāja Nellija Lietuviete.

 

Aicinām sievietes nekautrēties un vērsties pie sava ginekologa – pirmās pieejamības ārsta –, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu nosūtījumu konsultācijai Rīgas Austrumu slimnīcā, kur multidisciplināra mediķu komanda spēs rast vispiemērotāko risinājumu iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanā.

Apmācības notiek sadarbībā ar SIA “Arbor Medical Korporācija” un Serag-Wiessner Gmbh&Co.KG.