Vienotais pieraksts: +371 67000610

Atvērto durvju diena Rīgas Stradiņa universitātes studentiem anesteziologa-reanimatologa specialitātē

20. aprīlī, mūsu slimnīcā norisinājās Atvērto durvju diena Rīgas Stradiņa universitātes studentiem anesteziologa-reanimatologa specialitātē.
Pasākuma ietvaros mūsu slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas vadītāja asoc. prof. Agnese Ozoliņa un Toksikoloģijas un sepses nodaļas anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis pastāstīja par anesteziologa-reanimatologa darba ikdienu un izaicinājumiem, strādājot Latvijas lielākajā ārstniecības iestādē.
Ārstniecības direktore Ilze Pučkure studentus iepazīstināja ar detalizētāku informāciju par Rīgas Austrumu slimnīcu, kā arī pastāstīja par ārstniecības iestādes virzību, attīstību un mērķiem nākamajai desmitgadei.
Mūsu slimnīcas Rezidentu padomes priekšsēdētājs un rezidents radiologa specialitātē Artūrs Šilovs pastāstīja par Rezidentu padomi un ārstu-rezidentu iespējām šajā slimnīcā.
Savukārt anesteziologs-reanimatologs Pēteris Tamužs un ārsts-rezidents anesteziologa-reanimatologa specialitātē Jānis Verners Birnbaums nedaudz ieskicēja savu darba ikdienu un atklāja, kāpēc tieši izvēlējās strādāt Rīgas Austrumu slimnīcā.
Plašāka priekšstata un izpratnes gūšanai par anesteziologa-reanimatologa darbu mūsu slimnīcā, pasākuma otrajā daļā topošie speciālisti devās aplūkot Latvijā lielāko Operāciju bloku un Intensīvās terapijas klīnikas stacionāra “Gaiļezers” Toksikoloģijas un sepses nodaļu.

“Anesteziologam ir jāpiemīt spējai aptvert situāciju un būt pašam pārliecinātam par savu darbu. Tāpat ir jāprot sadarboties ar visiem Operāciju bloka darbiniekiem un koordinēt situāciju. Jums ir jānoskaņojas būt par komandas līderi savā darbā. Anesteziologa darbs nereti tiek salīdzināts ar pilota profesiju, jo tas ir tikpat atbildīgs. Mūsu uzdevums ir  pirms operācijas iemidzināt pacientu un arī tikpat kvalitatīvi viņu pēc tam pamodināt,” uzrunājot topošos anesteziologus-reanimatologus, sacīja mūsu slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas vadītāja asoc. prof. Agnese Ozoliņa. 

“Anesteziologam-reanimatologam ikdienā ir ļoti daudz darba un dažādi izaicinājumi, kas prasa daudz enerģijas un iekšējo resursu. Ja vēlaties mierīgu un vienkāršu darbu, tad, iespējams, jāizvēlas kāda cita specialitāte, taču ja esat gatavi neatsveramas pieredzes, zināšanu un emociju gūšanai – laipni lūgti Rīgas Austrumu slimnīcā,” pauda Toksikoloģijas un sepses nodaļas anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis

“Nākamos 10 gadus mūs sagaida ļoti interesants un vērienīgs attīstības projekts. Jau patlaban norisinās vairāki infrastruktūras uzlabošanas un pilnveides projekti – tiks atjaunots Latvijas Onkoloģijas centrs, tiks izbūvētas pārejas no šī stacionāra uz stacionāru “Gaiļezers”, kā arī tiks izveidots pilnīgi jauns korpuss vietā, kur pašreiz atrodas helikoptera nosēšanās laukums. Pēc 10 gadiem, iespējams, jūs būsiet tie, kas strādās šajā slimnīcā, vadīs mūsu klīnikas un nodaļas,” teica mūsu slimnīcas ārstniecības direktore Ilze Pučkure.

“Darbs šajā slimnīcā sniedz daudz iespējas, taču viss ir atkarīgs no jums pašiem – no jūsu izvēlēm un vēlmes strādāt. Noteikti iesaku izmantot iespēju voluntēt, jo tikai tā pa īstam varēsiet saprast un izvērtēt, vai šī specialitāte ir vispiemērotākā. Kolēģi Rīgas Austrumu slimnīcā jebkurā specialitātē ir gatavi redzēt tos, kuri ir proaktīvi gatavi nākt un strādāt,” topošos speciālistus iedrošināja mūsu slimnīcas Rezidentu padomes priekšsēdētājs un rezidents radiologa specialitātē Artūrs Šilovs.

“Rīgas Austrumu slimnīcā strādāju kopš 2002. gada. Šo gadu laikā esmu strādājis dažādās specialitātēs un ārstniecības iestādēs. Taču pieņēmu lēmumu visu savu enerģiju un laiku ieguldīt tieši šajā slimnīcā, jo vienmēr biju zinājis, ka es šeit strādāšu. Viena no visunikālākajām iespējām ir tā, ka jūs esat vienas sarunas attālumā no teju jebkuras jomas vadošajiem speciālistiem Latvijā. Es ne reizi neesmu saņēmis nedz atteikumu, nedz noraidījumu, kad esmu lūdzis padomu kādam speciālistam. Tā, manuprāt, ir vērtība, ka tik lielā ārstniecības iestādē kolēģu starpā valda ciešas un cilvēciskas attiecības,” sacīja anesteziologs-reanimatologs Pēteris Tamužs.

“Kad voluntēju pie asoc. prof. Agneses Ozoliņas, burtiski pēc divām reizēm jau sapratu, ka šī ir tā vieta, kur vēlos strādāt. Šajā ārstniecības iestādē tiek piedāvātas plašas iespējas dažādu ārstniecības jomu speciālistiem, turklāt ir iespēja augt un attīstīties atbalstošā un profesionālā vidē,” savā pieredzē dalījās  ārsts-rezidents anesteziologa-reanimatologa specialitātē Jānis Verners Birnbaums.