Vienotais pieraksts: +371 67000610

Aicinām iedzīvotājus bez maksas apmeklēt ārstu konsultācijas

Rīgas Austrumu slimnīcā 1.novembrī notiks informatīvi – izglītojoši pasākumi, kur Endoskopiju nodaļas jaunie ārsti sniegs konsultācijas par endoskopijas izmeklēšanas metodēm, atgādinot, cik svarīgi ir sekot veselības stāvokļa izmaiņām un veikt nepieciešamos kolorektālā vēža skrīninga izmeklējumus.

Laipni aicinām mediju pārstāvjus šī gada 1. novembrī (otrdien) plkst. 10.00.

Pasākuma norises vieta: stacionāra “Gaiļezers” 2.stāvā (pie liftiem). Adrese: Hipokrāta ielā 2, Rīgā.

Pasākuma pirmajā daļā mediju pārstāvji tiks informēti par Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļas līdzšinējās un turpmākās attīstības virzieniem, lai pilnveidotu diagnostikas, ārstēšanas un veselības aprūpes pakalpojumus mūsu slimnīcas ambulatoriem, kā arī stacionāra pacientiem.


Pacientiem

Savukārt laika posmā no plkst. 10.30. – 14.00. ikvienam interesentam būs iespēja konsultēties par sekojošiem jautājumiem:

  • kā pareizi sagatavoties pirms kolonoskopijas izmeklējuma?
  • par endoskopijas izmeklēšanas metodēm un kolorektālā vēža skrīningu
  • un par sarkanā karoga simptomiem, kas liecina par to, ka pacientam ir jāvēršas pie ģimenes ārsta vai gastroenterologa vai jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, lai izvērtētu tālāko taktiku un nepieciešamos izmeklējumus.

Pasākumā piedalīsies sekojoši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji:

  • ārste Anita Lapiņa (endoskopiju speciāliste, gastroenteroloģe), Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļas vadītāja;
  • ārste Zane Straume (interniste, gastroenteroloģe) Iekšķīgo slimību klīnikas Endoskopiju nodaļā, Iekšķīgo slimību katedras docētāja.

Konsultēs Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes topošās ārstes un rezidentes: Zane Dzērve, Elīna Runce, Marija Starovecka, Laura Blomniece.


Izziņai. Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Endoskopiju nodaļai aprit 40 gadu jubileja. Par godu šim notikumam tiks rīkoti informatīvi izglītojoši pasākumi ikvienam interesentam (1.novembrī no plkst.10.30 līdz plkst.14.00), kā arī apmācību konference “ASLIMNĪCAS ENDOSKOPIJU NODAĻAI – 40”ģimenes ārstiem un endoskopiju speciālistiem (3.novembrī no plkst.14.00. līdz plkst.16.30). Pieteikties apmācībām iespējams, aizpildot anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEhHNl9TvzHxSHQkSlvqCVRSIJB_pb5Z5XYl-r_a–LmHwag/viewform