Vienotais pieraksts: +371 67000610

Pacientu apmeklējumi

Pacientu apmeklējumu un pacientiem paredzēto paciņu nodošanas kārtība Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāros

Ņemot vērā tuvinieku rūpes par pacientiem, kuri ārstējas stacionāros, publicējam kārtību par pacientu apmeklējumiem un paciņu nodošanu. Lūdzam pievērst uzmanību, ka dažādos stacionāros, klīnikās un nodaļās kārtība var atšķirties. Piemēram, intensīvās terapijas nodaļās vai nodaļās, kur ārstējas infekciju slimību pacienti – apmeklējumu noteikumi ir atšķirīgi. Tas ir tāpēc, lai samazinātu infekciju pārneses riskus un nodrošinātu pacientiem veselības stāvoklim atbilstošu režīmu, kas netraucētu atveseļošanās procesu.

Vienlaikus mēs saprotam, ka var būt gadījumi, kad pacienta stāvoklis ir smags vai kritisks, tāpēc pacienta apmeklējums ir pieļaujams arī ārpus noteiktā apmeklējuma laika, iepriekš to saskaņojot ar ārstējošo ārstu vai dežūrārstu.

Svarīgi

Pacienta apmeklējuma laikā ārstējošajam ārstam vai dežūrārstam ir tiesības nepieciešamības gadījumā ierobežot apmeklētāju skaitu un apmeklējuma ilgumu, par to informējot apmeklētājus. Vēršam uzmanību, ka  apmeklējuma ilgums nedrīkst pārsniegt 1 (vienu) stundu. Apmeklētājiem ir pienākums pakļauties slimnīcas personāla un apsardzes darbinieka norādījumiem.

Paciņu nodošana

Apmeklētājam ir tiesības nodot pacientam paciņu ar lietām, kas nepieciešamas pacientam, atrodoties slimnīcas stacionārā, proti, brilles, apģērbu, higiēnas preces, grāmatas vai žurnālus, pārtiku, kas ir atbilstoša/piemērota pacienta veselības stāvoklim. Dažādus tehniskos līdzekļus (telefonu, datoru, planšetdatoru, austiņas u.c.) un ar tiem saistītās palīgierīces, piemēram, telefona lādētāju.

Ja pacients pirms stacionēšanas ir lietojis ārsta izrakstītas zāles un tās ir nepieciešams turpināt lietot, atrodoties slimnīcas stacionārā, tad apmeklētājs drīkst nodot pacientam paciņu ar zālēm, iepriekš to saskaņojot ar ārstējošo ārstu vai dežūrārstu. Pacientam paredzēto paciņu saņemšanu un nodošanu organizē attiecīgā stacionāra ārstniecības nodaļas personāls, kurā pacients ārstējas.

Pacientu apmeklētājiem ir pienākums uzrādīt pacientam nododamās paciņas saturu. Paciņu ar personāla starpniecību var nodot arī ārpus noteiktā apmeklējuma laika.

Stacionārs “Gaiļezers”

Stacionārs “Biķernieki”

Stacionārs “Latvijas Infektoloģijas centrs”

Stacionārs “Latvijas Onkoloģijas centrs”

Stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”