Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļa nodrošina krūšu kurvja onkoloģisko slimību ķirurģisko ārstēšanu:

  • plaušu vēža diagnostika, stadijas noteikšana, ķirurģiskā ārstēšana un tālākas ārstēšanas taktikas noteikšana;
  • invazīvas diagnostiskas manipulācijas;
  • plaušu rezekcijas ar videnes limfmezglu ekstirpāciju (t.sk. mazinvazīvā ķirurģija jeb VATS-lobektomijas) un paplašinātas plaušu rezekcijas (bronhoplastiskas operācijas, kā arī operācijas ar perikarda, krūšu kurvja sienas vai diafragmas rezekciju un sekojošu plastiku);
  • onkoloģisko pacientu turpmāka (follow-up) novērošana (agrīnai recidīvu atklāšanai);
  • sekundāru krūšu kurvja audzēju (metastāžu) ķirurģiskā ārstēšana;
  • metastazektomija;
  • paliatīva pleirodēze metastātisku pleirītu gadījumā;
  • videnes slimību invazīvā diagnostika un ķirurģiskā ārstēšana.

Nodaļas ir specializējusies tuberkulozes slimnieku ķirurģiskā ārstēšanā un perioperatīvā aprūpē, plaušu slimību diferenciāldiagnostikā – invazīvo diagnostikas metožu nodrošināšanā, krūšu kurvja traumatisku bojājumu ķirurģiskā ārstēšanā, spontāna pneimotoraksa un plaušu emfizēmas ķirurģiskā ārstēšanā, plaušu un pleiras strutainu saslimšanu (bronhektāzes, hroniski plaušu abscesi, nespecifiska un TB izraisīta pleiras empiēma) ķirurģiskā ārstēšanā, krūšu kurvja sienas un diafragmas saslimšanu ķirurģiskā ārstēšana, trahejas un bronhu ķirurģijā Tiek nodrošināta iepriekšējas ķirurģiskas ārstēšanas komplikāciju likvidācija (torakoplastikas, mioplastikas un omentoplastikas operācijas).

Gada laikā nodaļā ārstējas vairāk kā 800 pacientu, tiek veiktas aptuveni 400 torakālas operācijas (no tām lielākā daļa ar vaļējas torakotomijas pieeju, kā arī vairāk nekā 100 mazinvazīvas jeb videotorakoskopiskas operācijas).

Speciālisti:

Nodaļas vadītājs: Ints Siliņš, Latvijas Torakālo ķirurgu biedrības prezidents (kopš 2011.gada), Eiropas torakālo ķirurgu savienības biedrs un nacionālais pārstāvis Latvijā, Starptautiskās plaušu vēža pētniecības asociācijas biedrs. Stažējies vadošajās Anglijas, Zviedrijas, Vācijas, Krievijas, Japānas un Dienvidkorejas klīnikās.

Ārsti:

Māris Apšvalks, Latvijas Torakālo ķirurgu biedrības un Eiropas torakālo ķirurgu savienības biedrs, stažējies vadošajās Krievijas, Vācijas, Japānas un Dienvidkorejas klīnikās

Rihards Mikilps-Mikgelbs, torakālais ķirurgs

Rīgas ambulatorā nodaļa

Nodaļas ārsti regulāri konsultē pacientus arī citās slimnīcās, kā arī nodrošina palīdzību neatliekamajā torakālajā ķirurģijā.