Vienotais pieraksts: +371 67000610

Piešķir vairāk nekā 8 miljonus eiro slimnīcu kapacitātes stiprināšanai

Slimnīcu kapacitātes stiprināšanai ceturtdien, 11. martā, valdība piešķīrusi Veselības ministrijai 8,18 milj. eiro. Finansējums paredzēts, lai Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistītajām slimnīcām segtu kapacitātes stiprināšanas izdevumus.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī Ministru kabinets atbalstīja šādu finansējuma novirzīšanu slimnīcām mērķtiecīgu pasākumu īstenošanai*, rēķinoties ar Covid-19 slimnieku skaita palielinājumu.

Papildu pasākumus jau sākts īstenot desmit slimnīcās – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un 8 reģionālajās slimnīcās, kurās tiek nodrošināta un arī turpmāk tiks nodrošināta Covid-19 pacientu aprūpe. Slimnīcās izveidotas un pārprofilētas Covid-19 pacientiem paredzētās gultas, kā arī tiek iegādātas medicīniskās iekārtas un papildaprīkojums Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Kapacitātes stiprināšanas rezultātā ar šo finansējumu tiks izveidotas 52 Covid-19 pacientu gultas un iegādāts atbilstošs medicīniskais aprīkojums. Iegādātas medicīniskās iekārtas un ierīces Covid-19 pacientu ārstēšanai un diagnostikai, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas un iekārtas, kas ļauj sekot līdzi pacienta veselības stāvokļa izmaiņām, pacientam atrodoties intensīvajā terapijā u.c. Lai pastiprinātu epidemioloģiskās drošības prasības un novērstu infekcijas izplatīšanās riskus, papildus iegādāti arī individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļi un iekārtas.

 

2020.gada 8.decembra Ministru kabineta izskatītā informatīvā ziņojuma “Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšana Covid-19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai, izvēršot papildus gultas” protokols Nr.81 15.§ uz kura pamata tika sagatavots un iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 2021.gadā.

Avots: Veselības ministrija