Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļa ir specializējusies visu vecumu krūts dziedzeru akūtu un hronisku, iekaisīgu, dishormonālu, labdabīgu un ļaundabīgu, kā arī iegūtu un iedzimtu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Nodaļas ārsti darbojas multidisciplinārās krūts vienības sastāvā, kur tiek iesaistīti arī ķīmijterapeiti, staru terapeiti, radiologi-diagnosti, patologi. Tiek veikti multidisciplinārie konsīliji, kuros tiek lemts par pacientam piemērotāko ārstēšanas taktiku.

Krūts ķirurģijas nodaļā sniedz ķirurģisko palīdzību vairāk nekā 75% Latvijas audzēja vēža pacientēm. Gadā tiek veiktas vairāk nekā 2000 operācijas.

Krūts vēža ķirurģiskajā ārstēšanā prevalē krūts saglabājošas operācijas, tiek pielietotas arī onkoplastiskās un rekonstruktīvās operācijas. Ļoti plaši (pēc indikācijām) tiek pielietotas sargmezgla biopsijas (pēc limfātiskās sistēmas scintigrāfijas), kas lielā daļā gadījumu ļauj izvairīties no limfadenektomijām, un tādējādi mazināt limfostāzes un citu pēcoperācijas komplikāciju attīstības iespējas.

Visi nodaļas ārsti konsultē pacientus stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” poliklīnikā. Tiek nodrošināta iespēja veikt visus nepieciešamos izmeklējumus vienas dienas laikā.

Speciālisti:

Nodaļas vadītājs: Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijā un ķīmijterapijā asoc.prof. Jānis Eglītis

Ārsti:

Nodaļā strādā ārsti ar lielu pieredzi mammoloģijas jomā.

Arcimoviča

Krista Arcimoviča

Egils Purmalis

Andrejs Srebnijs

Mihails Timofejevs

Kristaps Eglītis


Nodaļas kolektīvs